Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 05:14

Генсекретар ООН: «квартет» підтримує створення палестинської держави


Пан Ґі Мун заявив, що «близькосхідний квартет» у складі ООН, ЄС, США і Росії «твердо підтримує» зусилля палестинців створити власну державу.

Генеральний секретар ООН запевнив у цьому прем’єр-міністра Палестинської національної адміністрації Салама Файяда, з яким він зустрівся в суботу в Рамаллі на Західному березі Йордану.

Перед цим вони разом відвідали пагорб на околиці Рамалли, з якого видно одне з єврейських поселень на Західному березі Йордану, а також Східний Єрусалим.

Пан Ґі Мун відвідує Ізраїль і палестинські території посеред напруженості навколо планів ізраїльської влади почати нове масове житлове будівництво в таких поселеннях, у першу чергу в Східному Єрусалимі.

Попереднього дня, в п’ятницю, після зустрічі «квартету» в Москві керівник ООН проголосив заклик до Ізраїлю зупинити все таке будівництво, щоб можна було поновити ізраїльсько-палестинські мирні переговори.

Ізраїль окупував Східний Єрусалим разом із Західним берегом Йордану в перебігу «шестиденної війни» 1967 року. Відтак Ізраїль заявив про анексію східної частини Єрусалима, а згодом і проголосив усе це місто разом своєю цілісною і неподільною столицею. Міжнародна спільнота не визнає цього кроку, а палестинці вважають переважно арабський Східний Єрусалим за столицю своєї майбутньої держави, що має бути створена з Західного берега Йордану і Смуги Гази.

Recommended

XS
SM
MD
LG