Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 15:25

ООН: у 90-ті Україна була головним постачальником зброї до Африки


У 90-ті роки Україна, на території якої були величезні надлишки зброї, була головним постачальником зброї до гарячих точок Африки. Як повідомляє Центр новин ООН, про це на засіданні Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, присвяченій впливу незаконної торгівлі зброєю на мир і безпеку в Центральній Африці, заявив виконавчий директор Управління ООН з наркотиків і злочинності Антоніо Марія Коста.

«Найбільші запаси малої зброї зберігаються у Східній Європі і в країнах колишнього Радянського Союзу. У 1990-ті роки з цих запасів відправляли зброю майже в усі зони конфліктів в Африці – від Анголи до Зімбабве», – сказав він.

Керівник Управління ООН з наркотиків і злочинності зауважив, що на кожного українського солдата припадало 54 одиниці вогнепальної зброї, а допустима норма – дві одиниці.

Представник ООН також наголосив, що цим фактом, а також неефективною системою управління і відсутністю економічної безпеки в Україні, скористалися нелегальні торгівці зброєю.

Коста заявив, що доходи від нелегальної торгівлі стрілецької зброї становлять не менш як 200-300 мільйонів доларів на рік, що відповідає близько 20% всього обсягу світової торгівлі легкою і стрілецькою зброєю.
XS
SM
MD
LG