Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 03:24

Інвестори знову зацікавилися Україною – США


Заступник міністра фінансів США Крістофер Смарт заявляє, що інвестори знову зацікавилися Україною. Як повідомили в управлінні зв’язків зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України, про це він сказав сьогодні під час зустрічі з українським прем’єром Миколою Азаровим.

«Перед вами стоїть досить великий перелік завдань. Мені дуже важливо було почути від вас, що уряд свідомий неминучості послідовних системних реформ. Це те, чого впродовж років не бачили інвестори. Тепер вони бачать, що у вашого уряду є план і є політична воля. Інвестори уже відгукнулися на цей сигнал підвищеною зацікавленістю», – заявив заступник міністра фінансів США.

За словами заступника міністра фінансів США, зростання української економіки в довготерміновій перспективі – це питання залучення інвестицій.

«У ході виборів народ України засвідчив, куди він бажає рухатися далі, тому ми віримо, що ваші реформаторські плани здійсняться», – сказав Смарт.

Під час зустрічі Азаров поінформував заступника міністра фінансів США про економічну ситуацію в Україні. Зокрема, він зауважив, що у 2009 році в Україні був зафіксований суттєвий спад ВВП та великий дефіцит державного бюджету.

«Тому перед урядом на першому етапі стоїть завдання стабілізувати ситуацію, ухвалити реалістичний бюджет, який би оздоровив систему державних фінансів, і впродовж 2-3 років привести держбюджет до прийнятного дефіциту, а також вийти на самофінансування Пенсійного фонду», – заявив Азаров.

Крім того, за його словами, уряд має намір ліквідувати дефіцит НАК «Нафтогаз України», вивести компанію на власне фінансування, а також економічно обґрунтовано скоригувати газову угоду з Росією.

Як заявив прем’єр, уряд сконцентрує ресурси на вирішальних для сталого економічного зростання напрямках: енергозбереженні, модернізації промислового виробництва та розвитку інфраструктури в державі.

Вчора Президент Віктор Янукович доручив очолюваному ним комітету з економічних реформ розробити проект програми економічних реформ не пізніше ніж через 60 днів, тобто до 22 травня.

Recommended

XS
SM
MD
LG