Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 02:35

Умовою поновлення спiвпрацi з МВФ є бюджет iз дефiцитом до 6% – Акiмова


Змiцнення фiскальної стабiльностi та ухвалення реалiстичного держбюджету на 2010 рiк iз дефiцитом до 6% ВВП є умовою вiдновлення спiвпрацi України з Мiжнародним валютним фондом. Про це повiдомила перший заступник голови Адмiнiстрацiї Президента України Iрина Акiмова за пiдсумками зустрiчi в середу в Києвi з мiсiєю МВФ.

За її словами, це завдання «досить напружене», але для уряду реальне.

Крiм того, Акімова заявила, що ще однiєю умовою є завершення рекапiталiзацiї банкiв, забезпечення в середньостроковiй перспективi хороших макропоказникiв, зокрема з iнфляцiї.

«МВФ зробив особливий наголос на тому, що за показниками iнфляцiї Україна наразi одна iз «найпередовіших» країн у свiтi пiсля Аргентини», – наголосила представник Адміністрації.

Як заявила Акімова, сторони також обговорили питання про те, чи може бути продовжена спiвпраця з МВФ у рамках старої програми чи пiдготовки нової. За її словами, це питання ще обговорюватимуть.

Перший заступник голови Адмiнiстрацiї Акiмова та присутнiй на зустрiчi вiце-прем’єр Сергiй Тiгiпко ознайомили мiсiю МВФ iз перспективами ухвалення бюджету, зазначивши при цьому, що «Президент i уряд бачать проблему зменшення бюджетного дефiциту i готовi активно працювати в цьому напрямi».

Акiмова повiдомила, що мiсiя МВФ працюватиме в Українi два тижнi, пiсля чого завершить звiт щодо оцiнки фiнансової ситуацiї в країнi. Вiдповiдаючи на запитання, про яку суму чергового траншу для України йдеться, Акімова заявила, що це питання на зустрiчi не обговорювалося.

Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року вирішив надати Україні кредит на суму близько 16,4 мільярда доларів. Україна отримала вже три транші цієї позики на загальну суму близько 11 мільярдів доларів.

Четвертий транш Україна розраховувала отримати у листопаді 2009 року за підсумками третього перегляду програми. Місія МВФ завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, при цьому будь-якої позитивної заяви представників фонду про завершення перегляду зроблено не було.
XS
SM
MD
LG