Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 15:15

Іспанія дивиться на вихідців зі Сходу Європи з підозрою


Прага – Нещодавні арешти в країнах Західної Європи близько 80 іммігрантів, підозрюваних членів організованого злочинного угруповання, яке керувалося в Іспанії і яке прозвали «грузинською мафією» через його національний склад, знову привернули увагу до поширеного там стереотипу: вихідці зі Сходу Європи – то, мовляв, злочинці. І це відразу відчули на собі й чесні іммігранти з регіону.

Марина Шкурницька, яка вже 12 років живе в Іспанії і стала там керівником асоціації українців регіону Кантабрія, що на північному заході країни, в місті Сантандері «Оберіг», була вражена, коли її пов’язали зі злочинцями на місцевому телебаченні, куди запросили для виступу. Як розповіла вона кореспондентові Радіо Свобода, вона радо відгукнулася на запрошення розповісти про свою асоціацію, а ведучий представив її як іммігрантку і тут же нагадав глядачам про низку нещодавніх грабунків, ніби натякаючи на прямий зв’язок між злочинністю й прибульцями зі Східної Європи.

«Я відчуваю в собі біль, крик – ну яка вина нашої асоціації і 99 відсотків людей, які приїхали сюди тільки за роботою, в пошуках роботи, без бажання завдати шкоди комусь?» – обурюється Марія Шкурницька.

Оглядачі звертають увагу, що проблема не стільки в дійсному факті, що серед іммігрантів існує злочинність, скільки в способі висвітлення в засобах інформації, які постійно писатимуть про такі злочинні дії окремих іммігрантів, але при цьому не згадуватимуть, скільки тих же іммігрантів працює хатніми працівниками, доглядачами за старими тощо і врешті допомагає іспанській економіці. Але про це в новинах не повідомляють, звідси й стереотип.

Східні європейці в Іспанії: стереотипи на стереотипах


Не допомагає їм і інший стереотип – зарахування всіх вихідців із країн колишнього СРСР, а іноді й інших країн Сходу Європи, від Румунії й Болгарії до Фінляндії, – до «росіян». От і останні події, коли практично всі затримані виявилися грузинами за національністю, громадянами Грузії, Росії й Вірменії, дали поштовх новим розмовам про «російську мафію».

На це звертає увагу іспанський адвокат Сесар Утрера Моліна: «Ця новина не допоможе поліпшити репутацію людей із пострадянських країн. Але не треба перебільшувати вплив цього на громадську думку. Асоціювати банду грузинів із усіма зі Сходу – не думаю, що це так легко робитимуть. Але, звичайно, негативний аспект існує».

А іммігрантам доводиться покладатися на таких урядовців, як представницю міської влади Сантандера Кармен Мартін Нуньєс, яка працює з активістами громад іммігрантів і відкидає пов’язування їх усіх зі злочинцями: «Вони ж кожен людина. Справа ж не в угрупованнях, вони не приїжджають сюди угрупованнями. Вони приїжджають поодинці, і кожен зі сподіванням на роботу, на те, що влаштує тут своє життя. Чи приїжджають серед них і злочинці? Звичайно, що так. І в Іспанії теж є злочинці. Але ж через те, що хтось іспанець, ми не називаємо його злочинцем!»

Тим часом серед населення Іспанії іммігранти становлять уже 12 відсотків населення. Понад 20 відсотків із них – саме вихідці з країн Східної Європи. Легальних українців в Іспанії, за офіційними даними, понад 80 тисяч, або ж майже півтора відсотка від усіх іноземців у цій країні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG