Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 01:45

Туреччина не підтримає санкції проти Ірану


Туреччина відмовилася підтримати заклик США про посилення санкцій проти Ірану, заявивши, що в цьому питанні треба більшою мірою використовувати дипломатію.

Туреччина, яка не є постійним членом Ради безпеки ООН, з обережністю ставиться до закликів США посилити санкції проти Тегерана, який, як вважає Захід, намагається створити атомну бомбу.

«Все ще є можливість, і ми вважаємо, що ця можливість повинна бути використана ефективно», – цитує агентство «Ройтерз» представника міністерства закордонних справ Туреччини Бурака Озюґерґіна, який виступив у середу на прес-конференції.

Минулого тижня помічник держсекретаря США Філіп Гордон намагався переконати Туреччину у необхідності підтримати санкції проти Ірану, попереджаючи, що Анкара може зіткнутися з небажаними наслідками, якщо не піде назустріч міжнародній спільноті.

Туреччина, яка подала заявку на вступ до Євросоюзу, не єдина країна, що наполягає на дипломатичному вирішенні проблеми Ірану, який запевняє, що його ядерна програма переслідує винятково мирні цілі.

Китай, постійний член Ради безпеки ООН, який має право вето, і Бразилія, що не є постійним членом Ради безпеки, також наполягають на дипломатичному підході.

Recommended

XS
SM
MD
LG