Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 05:26

США і Росія домовилися про скорочення СНО


«Тополь-М» – російський мобільний ракетний комплекс класу СНО

Прага – Сполучені Штати та Росія домовилися щодо договору про скорочення стратегічної наступальної зброї, і відповідний документ має бути підписаний на початку квітня у Празі. На даний момент жодна сторона цю інформацію ще не підтверджує. Тим часом агентство «Асошіейтед Прес» цитує неназваного кремлівського чиновника високого рангу, який стверджує, що всі документи для підписання нового договору готові. Агентство також цитує американського урядовця, який заявляє, що американська сторона оголосить про це досягнення вже у п’ятницю, 26 березня.

Білий дім поки що мовчить. Єдине, що сказав речник американського президента Роберт Ґібс, це те, що сторони наближаються до бажаної мети, але переговори ще не завершені. «Цей договір не буде готовий, доки президенти Обама і Медведєв не поговорять знову на цю тему», – каже він.

Сенатор Річард Луґар, старший член комітету в закордонних справах американського Сенату, зазначає, що Білий дім сподівається підписати цей договір 8 квітня. Хоча немає жодної офіційної заяви щодо цієї чи іншої можливої дати. 8 квітня – це майже рік після того, як Президент Обама виступив у Празі з великою програмною доповіддю про скорочення ядерних арсеналів у світі.

Тим часом речник російського міністерства закордонних справ Андрій Нестеренко сьогодні сказав, що новий договір може бути підписаний у Празі, але він наголосив, нічого не буде підписано, допоки обидва президенти не поговорять. «Немає офіційного узгодження дати підписання нового договору. Це рішення можуть ухвалити лише президенти Росії та США, і вони мають це скоро зробити», – сказав Нестеренко.

Новий договір має завершити майже рік двосторонніх переговорів, і його вважають ключовою частиною нового початку американсько-російських відносин. Сподівання завершити цей процес перед закінченням дії попередньго довору про наступальну зброю виявилося марним – від грудня між США та Росією не діє жодна угода щодо ядерної зброї.

У квітні минулого року Обама та Медведєв погодилися зменшити свої ядерні арсенали. Сторони погодилися скоротити кількість ядерних боєголовок із 2200 до 1600, а кількість бомбардувальників та ракет від 1600 до 800.
  • 16x9 Image

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001-2007 роках заступник директора Української редакції. 2007-2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG