Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:36

Львів позбувся клопоту – стадіону до Євро-2012


Проект львівського стадіону. Фото прес-служби Львівської міськради

Львів – Львівська міськрада передала будівництво стадіону до Єврочемпіонату з футболу в управління держави. Відтак місто пристало на пропозицію Кабінету Міністрів, який на 100 відсотків фінансуватиме вартість спортивної арени та інфраструктури.

Депутати більшістю проголосували за передачу стадіону державі, щоб Львів узагалі не виключили з переліку міст, які прийматимуть Євро-2012.

А це, за визначенням експертів, означає одне: поразку команди міського голови Андрія Садового, який упродовж цих років обіцяв, що стадіон буде і гроші є.

А ще це поразка депутатського корпусу, адже він так і не спромігся створити привабливі і прозорі умови для інвесторів. Від початку будівництво спортивної арени у Львові супроводжувалось скандалами й непорозуміннями з проектувальником і генпідрядником, заплутаними фінансовими схемами.

Уряд усю відповідальність бере на себе

Уряд повністю бере себе відповідальність за львівський стадіон. На сьогодні будівельні роботи на початковій стадії, а вже витрачені мільйони гривень. Львів узяв кредити на суму 200 мільйонів гривень під 20% річних під будівництво, з них 100 мільйонів у вигляді облігацій.

У державну власність мерія передає увесь майновий комплекс стадіону. А 25 гектарів землі, на якій будують спортивну арену, перебуватиме в користуванні. Міськрада залишила за собою право розпоряджатися землею.

Окрім того, за даними юридичної служби міськради, незалежна експертиза визначить суму, яку мерія вклала у будівництво стадіону. Адже у попередні два роки з міського бюджету надали майже 135 мільйонів гривень.

Віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков зазначив, що уряд передбачає 700 мільйонів доларів на будівництво стадіонів у Львові та Києві, і назвав два джерела надходжень державних грошей для підготовки до Єврочемпіонату: довгострокові облігації і приватизація.

Мешканці Львова та області, які спершу були в захопленні від того, що Львів прийматиме Євро у 2012 році, сьогодні цілковито байдужі до цього проекту. Адже чують тільки багато заяв, галасу і скандалів, а тим часом немає фінансових надходжень, не створені нові робочі місця.

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG