Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 06:43

Росія пропонує всім країнам СНД підписати конвенцію про вільну торгівлю


Росія пропонує всім країнам СНД підписати конвенцію про вільну торгівлю, яка не передбачає входження всіх учасників конвенції до Митного союзу.

Про це заявив перший віце-прем’єр Росії Ігор Шувалов сьогодні на прес-конференції в Києві після зустрічі з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Зона вільної торгівлі це інститут, який ми хочемо оформити багатосторонньою угодою у рамках СНД. Існує багатосторонній договір, який не ратифіковано багатьма державами, і такі відносини зараз між партнерами в СНД базуються на двосторонніх угодах. Ми вважаємо, що зараз настав час, коли ми в змозі і нам украй необхідно виробити загальні підходи, двосторонні і багатосторонні, до торгівлі. Це можна зробити у рамках конвенції СНД, і ми має розуміти, на які вилучення зараз слід було б піти, або взагалі відмовитися від таких – що практично неможливо. Але ті обмеження, які будуть за інституту вільної торгівлі, – про них нам треба домовитися з усіма партнерами», – сказав Шувалов.

За його словами, Росія готова сприяти вивченню українськими експертами нормативно-правової бази митного союзу в рамках Єдиного Економічного Простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном.

5 березня прем’єр-міністр Росії Володимир Путін на зустрічі із Президентом Віктором Януковичем у Москві закликав Україну вступити в митний союз у рамках ЄЕП.

Росія вважає, що в України є правові підстави для приєднання до митного союзу в рамках ЄЕП.

Раніше депутат Верховної Ради від фракції Партії регіонів Леонід Кожара заявив, що Україна як член Всесвітньої організації торгівлі не може входити в митні союзи з державами, які не є членами СОТ.
XS
SM
MD
LG