Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 03:29

БЮТ блокує парламент: боротьба за права опозиції чи провокування громадянського конфлікту


Трохи більше як рік тому, 3 лютого 2009-го, блокування влаштовувала тоді опозиційна Партія регіонів (архівне фото)
Пленарне засідання парламенту так і не відбулося, бо депутати з фракції Блоку Юлії Тимошенко зранку заблокували трибуну і президію.

Удень депутати з БЮТ зняли своє блокування й залишили сесійну залу після того, як із неї повиходили депутати всіх інших фракцій.

БЮТ домагається, зокрема, перерозподілу керівництва парламентськими комітетами, щоб як опозиція отримати керівні посади у деяких із них.

БЮТ вимагає, щоб опозиція керувала комітетами з регламенту і депутатської етики, свободи слова й інформації, боротьби з організованою злочинністю і корупцією, а також із державного бюджету і з правосуддя.

Як заявив сьогодні перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін, фракція пропонує створити робочу групу для перерозподілу керівництва в комітетах.

Депутати з фракції Блоку Юлії Тимошенко заблокували роботу Верховної Ради ще вчора, так що вчорашнє вечірнє засідання парламенту теж не відбулося.

Литвин: опозиція провокує громадянський конфлікт

Голова Верховної Ради вважає, що опозиція не має об’єктивних чи законних підстав блокувати роботу парламенту.

Вимога Блоку Юлії Тимошенко про перерозподіл керівництва парламентських комітетів – тільки привід, а її мета – спровокувати сутички і громадянський конфлікт і не допустити розгляду і ухвалення державного бюджету, сказав Володимир Литвин на прес-конференції.

На думку спікера, якщо депутати з фракції БЮТ далі блокуватимуть роботу Верховної Ради, то наступного пленарного тижня, що почнеться 13 квітня, парламент ухвалить державний бюджет на 2010 рік одразу в цілому, без обговорення.

Литвин також вважає, що так само в разі подальшого блокування Верховна Рада наступного пленарного тижня ухвалить без обговорення і новий склад парламентських комітетів у тому вигляді, як його пропонує Партія регіонів.

Відтак він закликав фракцію БЮТ до діалогу і компромісу з коаліцією.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG