Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 21:19

Туреччина повертає посла до США після суперечки про геноцид вірмен


Туреччина оголосила, що повертає свого посла до Вашингтона через місяць після того, як його відкликали для консультацій на протест проти рішення сенатського комітету схвалити проект резолюції, який у разі схвалення повним складом Сенату закликав би владу США визнавати за геноцид масові вбивства вірмен у часи Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії.

Про повернення посла оголосив сьогодні прем’єр-міністр Реджеп Тайїп Ердоган.

Раніше цього тижня Туреччина повернула свого посла й до Швеції, яку так само відкликали на протест проти рішення шведського парламенту визнати геноцид вірмен.

Вірменія та численні вірменські діаспори в світі заявляють, що під час подій 1915 року було вбито до півтора мільйона вірмен у перебігу свідомої й спланованої кампанії винищення вірменського народу, і домагаються від інших країн визнання тих подій за геноцид.

Сучасна Туреччина визнає загибель багатьох вірмен, але заявляє, що кількість загиблих набагато менша, ніж стверджують самі вірмени, і що смерті і їх, і багатьох турків були наслідком громадянської війни, що точилася в час розпаду Оттоманської імперії. Анкара також різко протестує проти будь-яких рішень про визнання геноциду вірмен.

Recommended

XS
SM
MD
LG