Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 23:22

В українців не братимуть відбитки пальців для Шенгенської візи


Як повідомив сьогодні речник Міністерства закордонних справ Сергій Саєнко, до громадян України норма Кодексу щодо запровадження біометричних даних (відбитків пальців) не застосовується.

Також на українців не розповсюджується норма щодо оплати консульських зборів у розмірі 60 євро. Як і раніше, консульський збір для українців становитиме 35 євро. Безкоштовні візи надаються певним категоріям населення України, серед яких – учні, студенти та аспіранти, що здійснюють подорожі в освітніх цілях, журналісти, науковці, спортсмени та діячі культури.

За словами Саєнка, це пов’язано з тим, що «положення Візового кодексу не розповсюджуються на ті держави, з якими країни Євросоюзу уклали спеціальні консульські (візові) договори. У випадку України ідеться про Угоду про спрощений візовий режим: цей документ має перевагу над новим візовим кодексом».

Основні положення візового кодексу ЄС були ухвалені восени минулого року на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу. Кодекс вводиться у дію 5 квітня 2010 року. Дія Кодексу не розповсюджується на Данію, Великобританію та Ірландію.

Правила і процедури отримання Шенгенських віз громадянами України регулюються чинною угодою «Про спрощення візового режиму між Україною та ЄС» від 1 січня 2008 року.
XS
SM
MD
LG