Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2019, Київ 04:44

Британський прем’єр призначив парламентські вибори на 6 травня


Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун

Лондон – Прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун сьогодні попросив королеву розпустити парламент і призначив нові вибори на 6 травня. Виборча кампанія офіційно почалася. На правлячу Лейбористську партію чекає нелегке завдання наздогнати лідерів у симпатіях виборців – опозиційну Консервативну партію.

За британською політичною традицією дату виборів до парламенту визначає прем’єр-міністр країни. Теоретично він може призначити вибори у будь-який момент, коли вважає це за доцільне для партії, лідером якої він є. Проте максимальний термін роботи одного скликання парламенту, як правило, не перевищує п’яти років, і Ґордон Браун призначив нові вибори у майже гранично допустимий термін.

Знов-таки згідно із прийнятою в Британії практикою, Ґордон Браун сьогодні відправився на аудієнцію до королеви Єлисавети ІІ до Букінґемського палацу, і попросив її видати монаршу прокламацію щодо розпуску нинішнього парламенту. Відтак він повернувся до своєї резиденції на лондонській Даунінґ Стріт й оголосив, що королева дала згоду, і він призначає вибори на 6 травня. Виборча кампанія почалася миттєво, адже цього разу дата виборів практично не була таємницею – британські мас-медіа довідалися про неї вже кілька місяців тому. Лейбористи Ґордона Брауна протягом місяця, що лишився, боротимуться за те, щоб подолати відрив в опитуваннях громадської думки від головної опозиційної Консервативної партії, що є на шляху до влади вперше за останні 13 років.

Її провідник Дейвид Камрон заявив після оголошення виборів: «Я дуже радий, що кампанії покладено початок. Ці вибори дають людям дуже великий вибір: чи ми хочемо ще п’ять років Ґордона Брауна, чи ж ми хочемо замінити лейбористів на консерваторів, які мають достатньо енергії для того, аби ця країна почала рухатися вперед? Ми маємо правильний підхід, коли йдеться про економіку, тоді як лейбористські погляди на проблеми зайнятості й оподаткування знищать економічне одужання. Також ми маємо правильне бачення майбутнього нашої країни. Воно полягає в тому, що великий уряд лейбористів виявився неспроможним, тож давайте спробуємо збудувати велике суспільство. Це бачення ми спробуємо поширити під час кампанії в нашій країні».

Загалом, фахівці передбачають, що економічні проблеми домінуватимуть на цих виборах. Браун намагатиметься якнайбільше використати під час кампанії свою роль у приведенні країни до економічного одужання після глобальної фінансової кризи. Також він наголошуватиме, що 43-річний Дейвид Камрон не має жодного досвіду. Сьогодні Браун уже сказав, що британці по тому, як вони ціною великих зусиль стали на шлях економічного одужання, не повинні дозволити будь-кому повернути країну назад до рецесії.

Камрон суттєво модернізував Консервативну партію, що за часів Марґарет Тетчер була суто проринковою. Він каже, що захищатиме тих у суспільстві, кого начебто ігнорує нинішній уряд: молодих і старих, багатих і бідних, чорношкірих і білих.

Неоднозначні дані опитувань громадської думки

У понеділок газета Daily Express дала Консервативній партії (неофіційна історична назва – «торі») перевагу у 10 відсотків в опитуванні громадської думки. Такий результат дав би партії чисту більшість у нижній Палаті громад. Однак у той-таки день опитування в іншому щоденнику – Guardian – вказало на те, що лейбористи скорочують розрив і відстають від консерваторів лише на 4 відсотки.

Партії-переможниці доведеться давати собі раду з велетенським дефіцитом бюджету, що становить щонайменше 250 мільярдів доларів, і нестійкою економікою, яка, на думку фахівців, усе ще може повернутися до спаду. Браун уперше веде боротьбу як лідер лейбористів – адже він перебрав лідерство у Тоні Блера лише у червні 2007 року за цього складу парламенту. Річ у тім, що у Британії лідер правлячої партії автоматично стає прем’єр-міністром.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG