Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 19:34

Із Киргизстану повідомляють про втечу президента й відставку прем’єра


Один із лідерів киргизької опозиції Темір Сариєв оголосив у середу під вечір, що влада Киргизстану пішла в відставку, а опозиція створила уряд народної довіри.

За його словами, що їх наводить російське агентство «РІА Новості», президент Курманбек Бакієв утік зі столиці Бішкека, а прем’єр-міністр Даніяр Усенов подав у відставку, й новий уряд очолює ще одна провідна опозиційна діячка, колишня міністр закордонних справ Роза Отунбаєва.

Ці повідомлення не підтверджені з незалежних джерел.

За іншими непідтвердженими даними, Бакієв перебрався до міста Оша на півдні країни, другого за кількістю населення міста Киргизстану.

Водночас офіційні джерела заперечують твердження, що президента немає у країні.

Раніше в середу лідери опозиції в Киргизстані після дня протестів і насильства закликали президента Курманбека Бакієва й його владу піти в відставку й передати їм усю владу в країні.

Один із чільних лідерів опозиції, колишній спікер парламенту й голова опозиційної Соціалістичної партії «Ата-Мекен» («Батьківщина») Омюрбек Текебаєв заявив, виступаючи на захопленому опозиціонерами державному телебаченні, що в сутичках демонстрантів із правоохоронцями загинуло близько 100 людей.

У Міністерстві охорони здоров’я Киргизстану, за уточненими даними, офіційно підтверджують загибель щонайменше 30 осіб і поранення понад 300.

Опозиційні демонстранти також захопили в середу в столиці країни Бішкеку будинок парламенту і розгромили його. Горить будівля генеральної прокуратури, з неї тягнуть оргтехніку й меблі.

Надходять повідомлення про погроми в урядових будівлях і в торговельних центрах і що мародери розграбували резиденцію Бакієва в Бішкеку. Повідомляють також, що юрби грабують будинки членів родини Бакієва.

Біля приміщення управління внутрішніх справ столиці було чути постріли й вибухи.

Акції протесту, подекуди теж із захопленням органів місцевої влади, відбулися і в інших містах Киргизстану – Оші, Нарині, Таласі й Токмоку.
XS
SM
MD
LG