Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 19:04

Учасників інциденту на виставці про «Волинську різанину» притягають до адмінвідповідальності


13 представників «однієї з політичних сил правого толку» «вчинили спробу перешкодити народному депутатові Вадимові Колесніченку спілкуватися з журналістами», «почали рвати книжки з фотографіями експозиції виставки», а коли міліція виводила їх із зали, «вчинили непокору законним вимогам працівників міліції», повідомив Відділ зв’язків із громадськістю Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві.

Щодо затриманих склали протоколи про адміністративні правопорушення, і покарання їм визначить суд, мовиться в повідомленні.

У ньому наголошено, що один із порушників, який виявився журналістом, ніяк не повідомляв міліції, що є представником преси і виконує професійні обов’язки, а теж чинив міліції непокору й відповідатиме нарівні з іншими.

За повідомленнями, сімох затриманих притягають до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, шістьох за непокору міліції, і їм загрожує штраф.

Раніше в четвер Всеукраїнське об’єднання «Свобода» заявило, що його представники прийшли на прес-конференцію з нагоди відкриття виставки під назвою «Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН і УПА», яка відбувалася в Українському домі, щоб нагадати її учасникам, що вони чинять кримінальний злочин, а саме розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і приниження національної честі та гідності українців.

Після цього, як повідомила ця організація, «застосовуючи брутальну фізичну силу, невідомі у цивільному, як згодом виявилося, представники правоохоронних органів», затримали понад 10 активістів «Свободи», серед яких були заступник голови об’єднання Андрій Мохник і журналіст Ігор Мірошниченко.

Організація назвала такі дії правоохоронних органів «розпалюванням міжнаціональної ворожнечі та продовженням політичних репресій» щодо українців, «які чинить режим Януковича».

Організатори експозиції «Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН і УПА» – «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна», який очолює народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, і «Товариство увічнення пам’яті жертв злочинів українських націоналістів» (Польща).

Представники національних і національно-патріотичних кіл назвали цю акцію антиукраїнською провокацією.
XS
SM
MD
LG