Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:33

Туринська плащаниця виставлена для паломників


Туринська плащаниця: фотоі зліва, негатив справа. (Негатив контрастно підсиленний)

Рим – На два мільйони паломників очікують найближчими днями в італійському Турині. У міському кафедральному соборі вперше за останнє десятиліття відкривають для публіки визначну християнську реліквію – Туринську плащаницю. Демонстрація таємничого полотна триватиме від 10 квітня до 23 травня.

В історії християнства, певно, не існує відомішої, загадковішої і такої суперечливої реліквії, якою є Туринська плащаниця. Лляне чотириметрове простирадло завширшки понад метр, на якому видно образ людини зі слідами тортур і розп’яття, декотрі вважають саме тим полотном, у яке загорнули тіло Ісуса після смерті на хресті. У католицькій традиції цей людський образ приписують самому Ісусові Христу.

Церква не визнає автентичності

Древнє полотно справді має дивні зображення і загадкову структуру, що стало предметом численних наукових досліджень у минулому столітті. Існувала гіпотеза, ніби простирадло розмалювала рука Леонардо Да Вінчі. Але радіовуглецевий аналіз 1988 року засвідчив, що тканина була виготовлена у попередні віки до народження генія італійського Відродження.

На підтвердження автентичності плащаниці свідчить наявність слідів крові, яку знайшли у волокнах простирадла. Причому розміщення кров’яних плям відповідає ранам на тілі, утвореним під час розп’яття, зокрема на зап’ястях і ногах. Нові дослідження плащаниці дозволили бодай приблизно визначити нібито зріст Ісуса Христа – йдеться про доволі високого чоловіка 1,70 – 1, 87 сантиметра.

Стосовно достовірності реліквії архієпископ Турина, кардинал Северіно Полетто сказав: «Я думаю, кожний із нас індивідуально може мати свої переконання з приводу достовірності полотна. З офіційної точки зору, автентичність простирадла математично не доведена, тобто, що це та сама тканина, яку придбав Йосиф із Аримафеї для поховання Ісуса і в яку було загорнене тіло Ісуса Христа після мученицької смерті. Такої впевненості ми не маємо, католицька церква офіційно не визнає автентичності плащаниці. Це мають визначити науковці та історики».

Туризм духовний

Кардинал Полетто наголосив, що віра в Христа ґрунтується не на плащаниці, а на Слові Божому і вченні апостолів. Однак демонстрація реліквії, додав він, – гарна можливість допомогти віруючим молитися й роздумувати про таїнство і неймовірні страждання Христові.

Туринську плащаницю показують публіці дуже рідко. Останні демонстрації були у 1978-му, 1998-му і ювілейному 2000 році. Від суботи 10 квітня і наступні 43 дні у кафедральному соборі Турина упродовж 3-5 хвилин на відстані 6 метрів паломники зможуть безплатно споглядати «священне полотно». Очікують прибуття 2 мільйонів вірян. Духовенство попереджає, що це має бути не релігійний, а духовний і пасторський туризм. У неділю 2 травня перед Туринською плащаницею молитиметься Папа Римський Бенедикт XVI.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG