Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 16:26

Захист клімату – друга спроба досягти глобального прориву


Німеччина – Світова спільнота розпочала другу спробу з випрацювання принципів захисту клімату на планеті. У Бонні в п’ятницю розпочалася триденна робоча конференція ООН, присвячена боротьбі з потеплінням. У форумі беруть участь близько двох тисяч урядових представників із усього світу. Це перша подібна зустріч після Копенгагенського саміту.

Учасники боннської зустрічі спробують скласти план роботи на цей рік, щоб у майбутньому все ж таки підписати міжнародну угоду із захисту клімату. Наступну можливість для цього державні та урядові лідери з усього світу матимуть наприкінці року: у грудні в мексиканському Канкуні відбудеться черговий світовий кліматичний саміт. Оглядачі, однак, поки що не беруться прогнозувати його результати.

Гіркий досвід Копенгагенського саміту тепер змушує всіх бути значно стриманішими в прогнозах. Учасникам форуму в данській столиці наприкінці минулого року через розбіжності в поглядах так і не вдалося підписати документ, який би замінив Кіотський протокол. Тоді делегати форуму тільки взяли до відома необхідність зменшити обсяги викидів в атмосферу парникових газів.

Тим часом уже понад 100 країн заявили про свою однозначну підтримку боротьби з потеплінням клімату. Також найбільші світові кліматичні грішники – Сполучені Штати й Китай – заявили про наміри співпрацювати в цих питаннях.

Зиск матимуть усі

Науковці стверджують, що зменшення обсягів викидів СО2 в атмосферу шляхом розвитку відновлювальних джерел енергії, її ефективного використання, запровадження екологічних технологій є безпрограшною справою. Навіть якби потепління не загрожувало планеті, всі матимуть зиск від ужитих заходів, впевнені експерти.

Такої думки дотримується й професор Петер Генніке з Вуппертальського інституту клімату, довкілля й енергії. «Це має величезний невичерпний енергетичний потенціал, а також потенціал зміцнення демократії. Адже ми говоримо про значно децентральніші, конкурентноздатні види енергії. Використання їх запобігає зосередженню влади на енергетичному ринку в одних руках», – сказав Генніке.

Екологічні організації теж закликають не гаяти час. У Бонні перед конференц-центром, де проходить міжнародна конференція ООН, вони символічно висипали купу розбитого скла: мовляв, уже давно настав час збирати уламки Копенгагенського саміту.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG