Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 06:51

Польща шокована загибеллю президента та низки урядовців і парламентарів


Варшава – Країна без державного керівництва – такі перші коментарі в Польщі після авіакатастрофи в Росії. Польща шокована трагедією біля Смоленська. Такого ще в новітній історії країни не було, не було навіть в світовій історії, наголошують оглядачі. При заході на посадку в аеропорту «Сєвєрний» сьогодні зранку зазнав катастрофи президентський літак із Лехом Качинським та його дружиною Марією.

Польща опинилася у надзвичайній ситуації – по дорозі на відзначення жертв сталінських репресій у Катині загинув глава держави Лех Качинський. Крім президента і його дружини на борту літака були практично усі співробітники президентської адміністрації, голова генштабу Польських збройних сил, провідні офіцери та генерали Польського війська, представники політичних та громадських організацій, двоє віце-маршалків Сейму, депутати Сейму та Сенату, члени уряду, голова Нацбанку Польщі, керівник Інституту національної пам’яті, священнослужителі християнських конфесій, представники нащадків родин польських офіцерів, розстріляних у Катинні, колишній президент Польщі в екзилі.

На місці авіакатастрофи
На борту літака ТУ-154 перебувало, за останніми даними, 96 осіб – 88 пасажирів і 8 членів екіпажу. Ніхто не вижив.

Вшанування жертв сталінізму, учасниками якого мали бути перші особи Польщі, перетворилася в жалобний молебень за Леха Качинського, його дружину Марію та польських політиків, котрі загинули біля Смоленська.

Прем’єр Польщі Дональд Туск терміново скликав засідання польського уряду.

Польські кореспонденти повідомили, що на місці катастрофи у перші години панував нечуваний хаос, російські правоохоронці відбирали в журналістів засоби зв’язку.

Лех Качинський
У Катині знов таки загинув цвіт польської інтелігенції, наголошують коментатори.

Прем’єр-міністр Дональд Туск коли довідався про авіакатастрофу, заплакав, повідомил Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Згідно польської Конституції повноваження президента у надзвичайній ситуації перебирає на свої плечі маршалок сейму Броніслав Коморовський.

Оглядачі зазначають, що політична арена Польщі внаслідок катастрофи зазнає значущих змін. Хоч би тому, що треба буде замінити багатьох депутатів сейму та сенату. Також над думку оглядачів, президентські вибори у Польщі, котрі були заплановані на жовтень, потрібно провести після нинішніх подій раніше.

Лех Качинський (1949-2010)

Лех Качинський народився 18 червня 1949 року у Варшаві. Його батько у лавах підпільної Армії крайової брав участь у Варшавському повстанні.

Із 2005 року президент Польщі.
У 1989 – 1993 роках був спершу депутатом Сенату, потім депутатом Сейму Польщі.
У 1992 – 1995 роках головував у державній Верховній контрольній палаті.
2000 – 2001 роки – міністр юстиції Польщі в уряді прем’єра Єжи Бузека.
2002 – 2005 роки – мер Варшави.

У 70-х роках Лех Качинський був активним членом правозахисного руху в Польщі, пізніше співробітником профспілкового руху «Солідарність», радником лідера «Солідарності» Леха Валенси.

Після того, як лідер «Солідарності» став першим некомуністичним президентом Польщі, Лех Качинський упродовж 1991 року виконував роль голови адміністрації президента Леха Валенси.

Разом із братом Ярославом Качинським закладав партію «Право і Справедливість», був її першим головою.

Нагороджений низкою найвищих нагород Польщі, а також закордонними нагородами. Зокрема, Президент України Віктор Ющенко 6 грудня 2007 року нагородив Леха Качинського Орденом Ярослава Мудрого першого ступеня.

Дружина – Марія Качинська – також загинула в авіакатастрофі. У них залишилася донька Марта, юрист за професією.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG