Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 09:12

На Західній Україні створюють Комітет захисту журналістів


Журналісти Західної України, після кількох випадків нападів на їхніх колег та перешкоджання журналістській діяльності, створюють Комітет захисту українських журналістів.

Про це повідомили члени ініціативної групи на прес-конференції в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні, де вже три тижні після нападу лікується редактор газети «Коломийський вісник» Василь Дем’янів.

У групу ввійшли журналісти зі Львова, Києва, Чернівців і Прикарпаття.

Першими кроком новоствореної організації буде контроль щодо перебігу розслідування кримінальної справи та фактів тиску на коломийського редактора.

Начальник УМВС України в Івано-Франківській області генерал-майор міліції Василь Варцаба на цьому тижні повідомив, що особисто тримає на контролі розслідування кримінальної справи за фактом нападу на Василя Дем’яніва.

За словами правоохоронців, відкинута версія про напад із хуліганських мотивів. Відпрацьовуються дві версії вчинення злочину, в тому числі і пов’язана з журналістською діяльністю редактора газети.

Члени ініціативної групи вимагають перекваліфікувати злочин як замах на життя.

За словами завідувача нейрохірургічним відділенням ОКЛ Юліана Худецького, найближчими днями Василь Дем’янів буде виписаний із лікарні, однак ще три-чотири місяці перебуватиме на лікарняному.
XS
SM
MD
LG