Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 19:05

Попіл ісландського вулкану поки що не загрожує Україні – Гідрометцентр


Керівник українського Гідрометцентру Микола Кульбіда заявляє, що хмара попелу, яка утворилася внаслідок виверження вулкану в Ісландії, найближчим часом не загрожує Україні. «Напрямок переміщення повітряних мас найближчим часом йде не в бік України, а в бік Балкан. Тому, принаймні, найближчими днями нам боятися нема чого», – повідомив він в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Виверження вулкана за 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк’явіка почалося в середу. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвело до закриття повітряного простору над значною частиною Європи. Повітряний простір закрили Ісландія, Велика Британія, Фінляндія, Австрія, Ірландія, Данія, Швеція, Литва й Латвія. Частково закрили свій повітряний простір Німеччина, Бельгія, Польща, Чехія, Франція, Нідерланди й Норвегія.

Українські авіакомпанії, які здійснюють регулярні рейси, що проходять через забруднений внаслідок виверження вулкана в Ісландії авіапростір, заявляють про намір визначатися зі скасуванням або перенесенням щодо кожного конкретного рейсу до часу його відправлення.

«З Києва були затримані чотири рейси: Лондон (Велика Британія), Париж (Франція), Франкфурт (Німеччина) і Амстердам (Нідерланди)», – сказала прес-секретар авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Євгенія Сацька. Вона уточнила, що авіарейс в Амстердам уже готується до вильоту. За словами Сацької, також будуть затримані рейси в Берлін (Німеччина), Брюссель (Бельгія) і Гельсінкі (Фінляндія). Також вона додала, що МАУ скасувала рейс «Лондон-Київ» (Велика Британія).

Помічник генерального директора зі зв’язків із громадськістю авіакомпанії «АероСвіт» (Київ) Сергій Куций зауважив, що затримуються рейси авіакомпанії з Києва у Варшаву (Польща), Прагу (Чехія), Стокгольм (Швеція) і Вільнюс (Литва). «Рейс на Варшаву після вильоту одержав попередження про те, що Варшавський аеропорт закритий. Літак повернувся в аеропорт «Бориспіль». Очікуються подібні проблеми із Прагою, Стокгольмом і Вільнюсом. Зараз вирішується питання скасовувати або переносити рейси. Усе буде залежати від розвитку ситуації», – сказав він. Куций зауважив, що трансконтинентальні рейси в Нью-Йорк (США) і Торонто (Канада) виконуються без затримки, тому що літаки облітають авіапростір, покритий хмарами вулканічного пилу.

PR-менеджер авіакомпанії «Візз Ейр Україна» Христина Косоноцька повідомила, що наразі авіакомпанія не виконує рейси з Києва й Львова в Дортмунд (Німеччина). Також, за її словами, авіакомпанія Wizz Air Hungary (Угорщина) не виконує рейс «Лондон-Київ». Представник авіакомпанії «ДніпроАвіа» повідомив, що рейс «Дніпропетровськ-Відень» (Австрія) виконувався сьогодні, і його скасування не очікується в найближчі дні.

Recommended

XS
SM
MD
LG