Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 05:03

Хто і за скільки може купити «Луганськтепловоз»


Луганськ – У конкурсі з продажу «Луганськтепловоза» візьмуть участь лише компанії від російського «Трансмашхолдингу», як це було у 2007 році, прогнозують фахівці. Цього разу умови для учасників дещо спростили, але, виявляється, ні українським, ні західним інвесторам луганське підприємство не цікаве.

Фонд держмайна виставив нещодавно на продаж 76 відсотків акцій ХК «Луганськтепловоз». Стартова ціна – 400 мільйонів гривень.

Це буде вже третя спроба приватизувати підприємство. Дві попередні, у 2001 та 2007 роках, закінчувалися лише скандалами та судами.

У 2001 році «Луганськтепловоз» хотів купити «АвтоКрАЗ», але єдиного покупця відсторонили від участі у аукціоні. У 2007 луганське підприємство придбали структури російського «Трансмашхолдингу».

Тоді пакет акції обійшовся у 292 з половиною мільйони гривень. Але Верховний Суд за позовом іншого претендента, «Дніпровагонмашу», підконтрольного групам «Приват» і ТАС, визнав конкурс незаконним. Акції повернули у власність державі, доля підприємства залишилася невизначеною.

Зараз росіяни заявили про участь у новому конкурсі. І голова правління «Луганськтепловоза» Віктор Бикадоров прямо каже, що сподівається на перемогу російських партнерів із «Трансмашхолдингу». Рішення ж судів, які відібрали в росіян акції, каже він, були «несправедливі» й «тільки зашкодили підприємству і державі в цілому».

Західним інвесторам «Луганськтепловоз» не потрібен

Аналітик інвестиційної групи «Сократ» Максим Штепа вважає, що саме російський інвестор – найоптимальніший варіант для луганського підприємства. «Зважаючи на те, що ринок збуту для «Луганськтепловоза» – це в основному Росія, а «Трансмашхолдинг» – стратегічний партнер «Російської залізниці», то це практично єдиний власник, який зможе забезпечити підприємство ринком збуту для своєї продукції», – зазначає Максим Штепа.

На думку експерта, участь у конкурсі інших претендентів мало ймовірна. За його словами, «АвтоКрАЗ» не має на це грошей, а групи «ТАС» та «Приват» втратили до «Луганськтепловоза» інтерес.

Про західних інвесторів взагалі й не йдеться. Машинобудівним компаніям Siemens чи Alstom легше збудувати новий завод, ніж переорієнтувати «Луганськтепловоз» на свої ринки збуту, переконаний Максим Штепа. Він вважає, що за таких умов державі навряд чи вдасться виручити за підприємство більше як 600 мільйонів гривень.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG