Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 02:59

Ющенко закликає українців не допустити ратифікації харківських угод


Президент України 2005–2010 років Віктор Ющенко закликає українців спільними зусиллями не допустити схвалення харківських угод у парламенті.

«Проблема читається не як – у них більшість, яка акцептує легко 27 числа цю капітуляцію, а як проблема, чи може у нас бути більшість людей аполітичних, чи ми можемо в нації знайти більшість, яка б сказала: ви знаєте, така політика мене не влаштовує, це загроза моїй родині, моїм дітям, загроза нашому існуванню. Хто не встав з колін – вставайте, хто має голос – творіть соло, давайте приклад, не ховайтеся в коноплі, займіть активну громадянську позицію», – заявив Ющенко сьогодні в Києві.

За словами Президента, «харківської змови» не було б, якби у січні 2009 року не було «московської змови», коли тодішній прем’єр Юлія Тимошенко підписала «невигідні для України» газові контракти. Проте екс-президент заявив про готовність координувати свої дії з лідером БЮТ у боротьбі з ратифікацією харківських угод.

21 квітня у Харкові президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду щодо продовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна отримала зниження ціни на російський газ на 30%, але не більш ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів, і тільки на термін до 2020 року.

Очікується, що 27 квітня парламент розглядатиме ратифікацію цих угод.

Recommended

XS
SM
MD
LG