Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 05:49

В ОБСЄ вітають обіцянки Януковича про свободу преси, але застерігають


Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі в справах свободи засобів інформації Дуня Міятович привітала обіцянку Президента України Віктора Януковича підтримувати плюралізм думок у засобах інформації і дотримуватися зобов’язань України щодо свободи засобів інформації перед ОБСЄ.

Як повідомила сьогодні прес-служба ОБСЄ, Міятович у надісланому вчора Януковичеві листі також високо оцінила обіцянки нової влади боротися з насильством проти засобів інформації й висловила сподівання, що вони приведуть до енергійних і рішучих дій на завершення розслідувань низки справ про насильство проти працівників засобів інформації, включно з убивством Георгія Гонгадзе 2000 року.

Водночас у листі звернено увагу й на негативні події, які можуть поставити під загрозу плюралізм у засобах інформації. Серед таких подій – рішення Януковича від 2 квітня ліквідувати Національну комісію з утвердження свободи слова і розвитку інформаційної галузі чи зміна юридичного статусу нового керівника державного телебачення (коли Єгор Бенкендорф став уже не президентом, а генеральним директором НТКУ).

Представник ОБСЄ просить Президента України про особисту допомогу в тому, щоб забезпечити продовження діяльності згаданої комісії, яка була важливим дорадчим органом, а поважані юристи і фахівці з засобів інформації в її складі активно розробляли ліберальне законодавство і захищали журналістів.

Вона також сподівається, що зміна юридичного статусу керівника державного телебачення не вплине на його незалежність і редакційну політику.

Дуня Міятович заявляє, що стежитиме за подіями в Україні, і пропонує підтримку в реформуванні законодавства про засоби інформації.

Представник ОБСЄ в справах свободи засобів інформації також наголошує на важливості того, щоб головою парламентського комітету зі свободи слова й інформації був представник парламентської опозиції.

Recommended

XS
SM
MD
LG