Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 03:08

З’їзд Партії регіонів: Янукович закликає до реформ, Азаров – до чистки


(архівна фотографія)

Київ – Віктор Янукович став почесним головою Партії регіонів. А на посаді голови партії затвердили Прем’єр-міністра Миколу Азарова. Таке рішення ухвалили в п’ятницю на з’їзді партії. Віктор Янукович закликав однопартійців до реалізації обіцяних на виборах реформ, а Микола Азаров – до чистки партійних лав.

Віктор Янукович вже традиційно розпочав свою промову з критики на адресу попередньої влади, а відтак перейшов до виправдання укладеної ним угоди щодо ціни на газ та продовження терміну базування російського флоту в Криму. Визнавши, що Україна тут пішла на серйозні поступки, Президент утім зазначив, що до поступок його змусила політика попередньої влади.

Віктор Янукович зазначив, що народ підтримав його не лише через протестні настрої, а завдяки запропонованій програмі реформ. Президент окреслив програму реформ – у місцевому самоврядуванні, судочинстві, у податковій та регуляторній сфері тощо – і закликав однопартійців до їх реалізації.

«Лідер» обіцяє зосередитися на економіці і не ганятися за геополітикою

Лідер, як називають Віктора Януковича регіонали, зазначив, що популярність опонентів Партії регіонів тримається «на експлуатації, як кажуть, національно-свідомої тематики». Водночас, він закликав регіоналів до співпраці «з національно налаштованими силами» і запропонував своє розуміння національних інтересів.

«Визначальний національний інтерес та, відповідно, пріоритет зовнішньої політики – це гармонійний розвиток національної економіки та суспільства. Саме на це я буду спрямовувати всі свої зусилля, як Президент України. Я не буду ставити під загрозу стабільність економіки та добробут громадян у гонитві за ефемерними геополітичними комбінаціями», – заявив Янукович.

Західноукраїнські губернатори – чужі на святі перемоги

Новобраний голова Партії регіонів Микола Азаров зупинився на внутрішньопартійних проблемах. За його словами на президентських виборах на перемогу Януковича працювали близько 580 тисяч осіб, тоді як у лавах партії – 1,2 мільйона членів. При цьому він зазначив, що одні партійці чесно працювали на перемогу Віктора Януковича, а інші – тишком домовлялися на випадок перемоги опонента. Тож, партія, переконаний її новий керівник, потребує чистки. Інакше її може спіткати поразка на місцевих виборах.

Обидва лідери регіоналів – Президент та Прем’єр-міністр – зазначали, що внаслідок походу у владу партія може знекровитися. Тож, вони закликали до підготовки нових партійних кадрів.

Настрої в делегатів загалом були оптимістичні. Але дуже невеселими були голови облдержадміністрацій із Західної України, де зараз обласні та міські ради закликають до імпічменту Президента. Вони уникали коментарів, а один із них у колі однопартійців зізнався, що мовляв, краще б залишався депутатом.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG