Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 18:15

Захід вичікує, а Янукович відмовився від цілої України (світова преса)


Прага – Оглядачі світових видань наголошують – Росія нарешті визнала, що використовує газ, як політичну зброю, коли підписала з Україною у Харкові 21 квітня політично-газові угоди. У світовій пресі також йдеться про те, що Янукович створив собі величезну політичну проблему, коли поспішив підписати з Дмитром Медведєвим незрілу антиконституційну угоду про російський Чорноморський флот в українському Севастополі. Бо цим він фактично оголосив, що не став Президентом цілої України, і навіть її половини, що загрожує Януковичу у найближчому майбутньому широкомасштабними негараздами. У Європі кажуть, що економічна стабільність в Україні не може досягатися «будь-якої ціною», а у Вашингтоні вчора Гілларі Клінтон знову чітко відхилили заяви Росії про її сфери спливу.

Впливова американська «Вашингтон Пост» оприлюднила заяву Генсека НАТО Андерса Фоґ Расмуссена про те, що підписання Україною угоди з Росією щодо продовження терміну оренди російської військово-морської бази в Криму ніяк не вплине на перспективу Києва приєднатися до НАТО. Керівник Північноатлантичного альянсу наголосив тут, що «це двостороння угода, і вона не вплине на стосунки НАТО ні з Росією, ні з Україною» і додав, що право України вступити до НАТО ніхто в альянсі не відміняв. «Вашингтон Пост» також наголосила на заяві минулого четверга з боку Держсекретаря США Гілларі Клінтон, котра відхилила будь-які претензії Росії на її сфери впливу і додала, що Москва не має права перешкоджати будь-якій країні в її прагненні вступити до НАТО.

Хоча оглядач американського журналу «Тайм» Саймон Шустер вважає, що США ніби-то не заперечують про повернення Росією України у свою сферу впливу і вичікують, як повернеться справа в регіоні після підписання між Києвом і Москвою угоди про продовження оренди російської військово-морської бази в Севастополі. Мабуть, як стверджує Шустер, ситуація в регіоні Вашингтон поки-що влаштовує, допоки процвітають його стосунки з Москвою.

Російська «Нєзавісімая газета» вважає, що харківські угоди Медведєва і Януковича стали справжньою сенсацією навіть для українських і російських правлячих еліт, бо готувалися вони у глибокій таємниці, та й поспішно, і не доведені до юридичної збалансованості. Тепер питання, чи зможе українська опозиція заблокувати у вівторок у Верховній Раді ратифікацію угоди про продовження оренди бази для російського Чорноморського флоту в Севастополі до 2042 року? Але, на думку експертів, яких цитує «Нєзавісімая газета», з юридичної точки зору ці угоди не бездоганні і можуть бути будь-коли скасовані при сприятливій політичній ситуації в українському парламенті. Більше того, як наголошується в московській газеті, Янукович створив собі проблеми і зовсім іншого плану, він посилив розкол України на Схід і Захід і втратив шанс стати Президентом цілої України, адже обрала його навіть не половина України. А після цих угод у Харкові, від Януковича відвернеться навіть та частина виборців, котрі в останній момент ризикнули проголосувати за Партію регіонів. У майбутньому, як йдеться у цій статті, така ситуація призведе до політичної нестабільності і величезних передвиборчих проблем. «Нєзавісімая газета» також наводить думки соціологів про те, що при референдумі в Україні з приводу цієї угоди Януковича про флот Росії в Севастополі «він не набрав би достатньої кількості голосів».

Чеський оглядач Любош Палата наголошує у статті в празьких «Лідових новінах», що «росіяни за газ купили українську незалежність». При цьому він цитує колишнього українського Президента Віктора Ющенка, який сказав, що після харківських угод «Україна перейшла до категорії російських холопів». Автор статті інформує, що атмосфера у Києві довкола цієї угоди Януковича більше, аніж напружена, і очікується блокування українською опозицією ратифікації цієї угоди в парламенті України.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG