Доступність посилання

15 Жовтень 2018, Київ 20:37

Янукович: у Запоріжжі потрібен референдум щодо пам’ятника Сталіну


Президент України Віктор Янукович виступає за проведення місцевого референдуму в Запоріжжі з приводу встановлення пам’ятника Сталіну.

«Стосовно пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. По-перше, не пам’ятник, а бюст. По-друге, його ніхто не встановлював… Але в міській раді Запоріжжя є вісім комуністів. Ці комуністи хочуть у дворі, де знаходиться офіс Комуністичної партії, встановити погруддя Сталіна. Оскільки ця територія належить комуністам, то для встановлення бюста не потрібна згода міської ради… Я розмовляв з мером Запоріжжя і з депутатами міської ради. Ми дійшли спільної думки, що потрібен загальноміський референдум. Нехай мешканці Запоріжжя самі, у демократичний спосіб, вирішать, чи є місце на їхній землі погруддю Сталіна», – цитує слова Президента його прес-служба.

Минулого місяця запорізькі комуністи заявили про намір встановити в місті до 9 травня пам’ятник Сталіну. Уряд вирішив не перешкоджати спорудженню монумента, щоб «не загострювати зіткнення різних думок». Пізніше про намір звести пам’ятник Сталіну заявили і комуністи в Одесі.

Водночас низка політичних сил заявили про неприпустимість втілення цього рішення в життя і наміри не допустити встановлення пам’ятника.

Сьогодні ж президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мевл.т Чавушоглу допустив, що під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем 27 квітня обговорить питання встановлення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі.

Янукович 27 квітня поїде в Страсбург, де виступить перед депутатами ПАРЄ та проведе низку зустрічей.

Recommended

XS
SM
MD
LG