Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 11:05

Потерпілим від ісландського вулкану мають виплатити компенсації


Комісар ЄС із транспорту і один із віце-президентів Єврокомісії Сійм Каллас заявив, що авіакомпанії повинні будуть компенсувати збитки пасажирам, які потерпіли від хаосу після виверження вулкану в Ісландії.

За його словами, збитки авіакомпаній і туристичних фірм можуть сягнути 2 з половиною мільярдів євро. Комісар зазначив, що цим компаніям не буде дозволено отримувати переваги в конкурентній боротьбі за рахунок нехтування правами пасажирів.

При цьому Каллас додав, що авіакомпаніям може бути надана державна допомога. Така допомога повинна бути узгоджена в рамках домовленості між країнами-членами ЄС, і при цьому необхідно враховувати різні умови на конкретних ринках, де діють такі компанії.

Виверження вулкану, що почалося 14 квітня в Ісландії, призвело до закриття повітряного простору над Північною і Західною Європою.

Заборони на польоти заподіяли величезні збитки багатьом авіакомпаніям, які зараз вимагають від урядів своїх країн виплати їм грошову компенсацію.

Виступаючи на прес-конференції в Брюсселі у вівторок, Каллас заявив, що остаточні підрахунки збитків, заподіяних цивільній авіації та туроператорам в ході цієї кризи, поки що навести важко, оскільки з моменту скасування заборони на польоти пройшло дуже мало часу.

Recommended

XS
SM
MD
LG