Доступність посилання

ТОП новини
26 Червень 2019, Київ 09:34

Важливо, щоб Україна зберегла європейський компас – глава МЗС Німеччини


Берлін – До зустрічі міністрів закордонних справ так званого «веймарського трикутника» цього разу долучився й глава українського дипломатичного відомства Костянтин Грищенко. Переговори за участю головних дипломатів Німеччини, Франції та Польщі відбулися в Бонні. Ґідо Вестервелле, Бернар Кушнер та Радослав Сікорський закликали Україну не сходити з європейського шляху.

Міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі привітали нормалізацію відносин між Україною та Росією.

На переконання керівника французького дипломатичного відомства Бернара Кушнера, це «безумовно, відповідає європейським інтересам».

Глава німецького зовнішньополітичного відомства Ґідо Вестервелле, в свою чергу, наголосив, що взаєморозуміння між Києвом і Москвою – це шлях до запобігання енергетичним кризам на континенті.

Політична підтримка європейського напрямку

Водночас міністри висловили сподівання, що Україна не сходитиме з європейського шляху розвитку. Для Європи важливо, щоб Україна й надалі зберігала європейський компас, заявив Вестервелле. Німецький міністр пообіцяв надати в цьому політичну підтримку Києву.

Керівник українського МЗС Костянтин Грищенко запевнив, що пріоритетом українського національного розвитку залишається наближення до стандартів ЄС і орієнтація на членство в цій організації. Він, однак, зауважив, що партнерство з Заходом більше не будуватиметься за рахунок конфронтації з Росією.

Якихось конкретних домовленостей у Бонні досягнуто не було. Однак, за інформацією української сторони, учасники зустрічі встигли обговорити низку актуальних напрямків співпраці між Україною та Євросоюзом: від реалізації програми «Східне партнерство» до питань про перехід на безвізовий режим і створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Як заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, щойно Україна виконає всі передумови, слід розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі.

Спільний військовий підрозділ

Щодо суто європейських питань, то німецький, польський і французький міністри торкнулися передусім питання європейської безпеки. Зокрема, йшлося про створення спільного бойового підрозділу між країнами Веймарського трикутника.

За словами Вестервелле, такий підрозділ сфоромують у першій половині 2013 року. Він зможе бути моделлю для створення подальших європейських військових формувань. Німецький міністр підкреслив, що Європа повинна мати не лише дипломатичні, а й військові можливості для реагування на кризи в світі.

Так званий Веймарський трикутник було ініційовано 1991 року. Це своєрідна дискусійна та консультаційна платформа для обговорення нагальних зовнішньополітичних питань між Німеччиною, Польщею та Францією.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG