Доступність посилання

14 Грудень 2018, Київ 11:38

Мiнпромполiтики: про злиття авіапiдприємств України й Росії нині не йдеться


Пiд час переговорiв щодо спiвпрацi в авiабудуваннi в рамках українсько-росiйського мiжурядового комiтету не планується обговорювати питання злиття пiдприємств авiабудування. Про це мiнiстр промислової полiтики України Дмитро Колеснiков заявив сьогодні в російському місті Сочi.

«Нинi, на першому етапi, не йдеться про об’єднання активiв категорично. Йдеться про технiчну кооперацію», – сказав вiн.

Зокрема, за словами мiнiстра, росiйська сторона зацiкавлена в складаннi на своїх заводах в Ульяновську за українськими кресленнями лiтакiв АН-124-100, АН-124-200 вантажопiдйомнiстю 150 тонн на чотири людини екiпажу. Також у рамках мiжурядової комiсiї обговорюватимуться питання співпраці в складаннi та реалiзацiї лiтакiв АН-70.

Питання кооперацiї в авiабудуваннi включене окремим пунктом до порядку денного засiдання комiсiї. Зокрема, українська сторона пропонує пiдтвердити необхiднiсть iнтеграцiї авiацiйних комплексiв двох країн i створити робочу групу для проведення цiєї роботи.

Можливі форми співпраці України і Росії в галузі авіабудуванні, за словами Президента України Віктора Януковича, базуватимуться на такому принципі: якщо спільні проекти щодо спорудження літаків здійснюватимуться в Україні, то 60% усіх комплектуючих і робіт виконуватиме українська сторона, а 40% – російська; якщо ж літаки складатимуться в Росії, то збережеться такий паритет: 60% – Росія, 40% – Україна.

Recommended

XS
SM
MD
LG