Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 15:43

ООН і ЄС закликають уряд вирішити ситуацію в Калуші


Організація Об’єднаних Націй і Європейський Союз закликають Кабінет Міністрів України вжити невідкладних заходів для вирішення екологічних проблем Калуша Івано-Франківської області. Про це йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні.

Спільна оглядова місія ООН і ЄС відвідала Калуш у відповідь на офіційне звернення української влади й дійшла висновку, що екологічна ситуація в місті – критична.

Зокрема, місія вказує на засоленість ґрунтів і поверхневих вод, необхідність дотримання безпечного рівня дамб, високу ймовірність прориву Домбровського відкритого кар’єру в ріку Сивка, а також небезпеку поширення органічної речовини – гексахлорбензолу – в навколишнє середовище.

Місія заявляє, що існують механізми, завдяки яким можна запобігти погіршенню екологічної ситуації в місті, і закликає уряд вжити невідкладних заходів для цього.

Під час роботи експерти оцінили надійність сховища технічних відходів хімічного підприємства «Оріана», взяли проби ґрунту з прилеглих територій, щоб проаналізувати рівень ризику для жителів і навколишнього середовища.

Раніше Кабмін виділив Калушу 86 мільйонів гривень із резервного фонду на вирішення екологічних проблем.

У лютому Верховна Рада затвердила указ Президента Віктора Ющенка про оголошення Калуша й прилеглих сіл Кропивник і Сивка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів.

Експерти заявляють про можливість техногенної катастрофи в Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства.

Recommended

XS
SM
MD
LG