Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 02:35

ПАРЄ присудила Харкову Премію Європи


Комітет із навколишнього середовища, сільського господарства та локально-регіональних відносин Парламентської Асамблеї Ради Європи присудив Харкову Премію Європи 2010 року.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, Харків став першим українським містом, якому дали таку нагороду.

Премію Європи місто отримало «як великий культурний, науковий, освітній та індустріальний центр України, який розвиває широку мережу міжнародних контактів і щороку стає місцем зустрічі великої кількості іноземних делегацій, що дозволяє успішно розвивати співпрацю як з країнами Східної, так і Західної Європи». «Події міжнародного рівня, що відбуваються в Харкові, такі як святкування Дня міста, Міжнародний футбольний турнір серед юніорів, Міжнародний турнір бального танцю та інші, кожного року залучають численних учасників із закордонних міст-побратимів», – мовиться в повідомленні ПАРЄ.

Як розповіла Радіо Свобода заступник керівника відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції Харківської міськради Марія Козирева, Премія Європи – це найвища нагорода у сфері європейського співробітництва, яка означає для Харкова реалізацію найбільшого іміджевого проекту.

«Офіційно Харків отримає Кубок Європи, який переходить від міста до міста і буде зберігатися у нас впродовж року, також срібну медаль, диплом та грошову премію. Грошова премія цільова, яка буде спрямована на молодіжні обміни... Харківська молодь поїде у міста-побратими, щоб ознайомитися з культурою інших країн та познайомити своїх європейських однолітків з культурою та традицією Першої столиці», – каже Марія Козирева.

Суму грошової премії в міськради зараз уточнюють. Як припускає Козирева, скоріше за все це будуть не «живі гроші», а сертифікат на певну суму, в межах якої Рада Європи оплатить транспортні витрати харківської молоді.

За Премію Європи цього року змагалася найбільша кількість муніципалітетів. Зокрема, як розповіли в Департаменті міжнародної співпраці харківської міськради, одним із конкурентів Харкова було польське місто Познань.

У харківській міськради проситимуть, щоб офіційна церемонія вручення нагороди відбулася 23 серпня, коли Харків святкуватиме День міста.

2003 року Харків вже нагороджували Європейським дипломом, 2004 року місто отримало Почесний прапор Ради Європи, а 2008-го – Почесний знак.

Recommended

XS
SM
MD
LG