Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 23:08

Кримські комуністи і місцеві російські націоналісти ділять електоральне поле автономії


Леонід Грач, лідер кримських комуністів

Сімферополь – Кримські комуністи побили горшки з нещодавніми союзниками – місцевими російськими націоналістами, з якими лише два місяці тому створили у парламенті автономії проурядову коаліції. У пресі колишні союзники обізвали один одного «фашистами», а на традиційній «партизанській маївці» 2 травня на Ангарському перевалі ледь не побилися.

На публічний рівень суперечка між членами проурядової коаліції вийшла після того, як один із лідерів всекримського руху «Російська єдність», перший віце-спікер кримського парламенту Сергій Цеков запропонував перейменувати центральний майдан Сімферополя імені Леніна у «майдан Республіки», а сам пам’ятник вождю перенести в інше місце. Це викликало різкі протести комуністів. Один із лідерів кримської організації Компартії В’ячеслав Захаров заявив у місцеві пресі, що Сергій Цеков та його соратники стали «на шлях підтримки фашистів».

Водночас, 2 травня під час традиційної «партизанської маївки» – мітингу, що проводиться щороку біля пам’ятника кримським партизанам на Ангарському перевалі, стався інцидент, коли лідер кримських комуністів Леонід Грач відмовив у слові представнику координаційної ради руху «Російська єдність» Олегу Слюсаренку. Останній спробував проголосити свій спіч через власний гучномовець, але присутні комуністи заглушили його виступ скандуванням «Націоналіст!».

Сам Леонід Грач пояснив свої дії тим, що шовіністи від націоналістів для нього «нічим не відрізняються». Він сказав, що російські шовіністи-націоналісти «вийшли на політичну панель, а тепер розуміють, що ті кроки, які робить створена наверху комуністами з «регіоналами» коаліція по Чорноморському флоту і російській мові, не залишає їм жодних шансів». За словами Грача, таким чином проросійським силам не залишається політичних гасел, з якими йти на вибори.

Хто у кого відібрав гасла?

Сергій Шувайников, активіст «Російської єдності»
Представники ж проросійських сил звинувачують кримських комуністів у політиканстві, спробі узурпувати пам'ять про радянське минуле та спекулюванні на ностальгічних почуттях ветеранів і пенсіонерів. Один із активістів «Російської єдності» Сергій Шувайников в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що Леонід Грач раніше критикував «лише бандерівців, а тепер – усіх, хто перебуває на одному з комуністами електоральному полі».

Представник «Російської єдності» вважає, що комуністи та їхній лідер Леонід Грач теж немає шансів отримати підтримку кримських виборців. «Він чудово розуміє, що йому важко буде потрапити до виборчого списку КПУ до Верховної Ради України, а до кримського парламенту він не отримає потрібний результат», – зауважує Сергій Шувайников. Він пояснює це тим, що всі ідеї комуністів і Грача сьогодні реалізує Партія регіонів, зокрема, проросійський вектор зовнішньої політики України. А «вектор захисту прав кримських росіян» взяли на себе проросійські організації, котрі увійшли до руху «Російська єдність», зазначає проросійський активіст.

Разом з тим, кримський політичний експерт Ян Синицин сказав Радіо Свобода, що насправді проблеми з підтримкою виборців матимуть і комуністи, і російські націоналісти, бо «регіонали» і Віктор Янукович «вибили їм усі політичні козирі і самі зараз виступають з радикальних проросійських позицій». Експерт прогнозує, що і комуністи, і проросійські активісти з «Російської єдності» можуть опинитися на політичному маргінесі, а щоб цього не допустити, незабаром із таким самим запалом критикуватимуть не тільки один одного, але й Партію регіонів, яку обидві політичні сили зараз вважають своїм головним політичним союзником.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG