Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 17:44

Випускники медичних вишів Угорщини масово виїжджають на роботу за кордон


Угорщина – У зв’язку з економічною кризою в Угорщині, лише 5 відсотків молодих лікарів планують працювати вдома. Решта випускників медичних вишів шукатимуть роботу на Заході. І це при тому, що в угорській глибинці хронічно не вистачає лікарів, не кажучи про медперсонал середньої ланки. Національна спілка лікарів-інтернів уже не перший рік б’є на сполох, намагаючись привернути увагу уряду й громадських організацій до проблеми «витоку мізків». Однак, як свідчить досвід, вирішити її суто адміністративними заходами, котрі запровадило міністерство охорони здоров’я, не вдається.

Місячна зарплата у лікаря-початківця в Угорщині не перевищує 500 доларів. Приблизно стільки отримує на руки малокваліфікований вантажник із тією лише різницею, що йому не треба вчитися довгих шість років.

Для того, щоб медику зробити успішну кар’єру в Угорщині, крім наполегливості й хисту, знадобляться ділові зв’язки, а часом і протекція. Без всього цього молодий спеціаліст, буває, роками чекає на посаду в державній лікарні чи приватній клініці, якщо пощастить, адже останніми роками уряд соціалістів закрив чимало лікарень, зокрема спеціалізованих, як от психіатричних. Це ще більше ускладнило загальну ситуацію у сфері охорони здоров’я.

Робота з примусу

Перспектива стати безробітним аж ніяк не тішить лікарів-інтернів. Вони воліють одразу податися до Західної Європи, де і зарплати вищі, і рівень життя кращий. З такою позицією, однак, не згідний міністр охорони здоров’я Угорщини Тамаш Сейкеш. Він підписав постанову, згідно з якою випускники медичних вишів повинні відпрацювати на першому місці роботи за фахом 9 років у своїй країні. Якщо молоді спеціалісти не виконають цієї умови, їм доведеться повернути державі понад 30 тисяч доларів, тобто вартість їхнього навчання.

Національна спілка лікарів-інтернів одразу скритикувала це рішення галузевого міністра. Голова цієї спілки Маґор Пап заявив: «Ми не воюємо з міністерством. Наша мета – допомогти молодим лікарям у працевлаштуванні в Угорщині. Проте ухвалено таку постанову, яка неприйнятна для випускників. Нашим противником є саме це рішення, а не особисто пан міністр. 9 років означає 5 років спеціалізації (наприклад, хтось обирає кардіологію чи педіатрію) плюс 4 роки праці за фахом. Ця постанова обмежує можливість зміни місця роботи, народження дитини, наукову діяльність, зміну профілю».

Спілка лікарів-інтернів погрожує бойкотом, якщо уряд не змінить цієї постанови. Маґор Пап повідомив, що третина студентів шостого курсу медичних вищих навчальних закладів Угорщини застерігає, що практично всі цьогорічні випускники медичних вишів можуть залишити країну, якщо уряд не змінить своєї позиції в цьому питанні.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG