Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 19:58

Українських військових моряків не запросили на святкування Дня Перемоги до Росії


(архівне фото)

Сімферополь – День Перемоги за рішенням Президентів Росії та України українські і російські моряки відзначатимуть разом не тільки у Севастополі, але й на всьому Причорноморському узбережжі України. Паради і святкові проходження моряків ВМС України і Чорноморського флоту Росії пройдуть в Одесі, Миколаєві, Севастополі і Керчі. Російські та українські кораблі уже прибули до цих портів, а моряки провели генеральні репетиції. Водночас стало відомо, що українських військових моряків на російське узбережжя Чорного моря не запросили.

Традиційно в Севастополі 9 травня відбудеться уже звичний спільний військовий парад за участі підрозділів Чорноморського флоту Росії, Військово-морських сил і Міністерства внутрішніх справ України. Його прийматимуть командувачі ЧФ Росії і ВМС України віце-адмірали Олександр Клецков та Віктор Максимов. Планується також трансляція на майдані Нахімова святкових виступів Президентів Росії та України.

Загалам у параді братимуть участь понад 1400 військовослужбовців, з них близько 750 – росіяни і 650 – українці. На внутрішньому рейді Севастопольської бухти на парадні бочки стануть плавзасоби Чорноморського флоту Росії – великий протичовновий корабель «Керч» і сторожовик «Сметлівий» – і ВМС України – фрегат «Гетьман Сагадачний» і корабель управління «Славутич».

Також уперше за останні 2 десятиліття спільні урочисті проходження відбудуться в містах Одесі, Керчі і Миколаєві. В Одесу вже відправилися російський великий десантний корабель (ВДК) «Цезар Куніков» та український корвет «Тернопіль», до Керчі – російський ВДК «Новочеркасск» та український морський тральник «Черкаси», а до Миколаєва – великі десантні кораблі «Ямал» та «Костянтин Ольшанський». В усіх згаданих українських містах у проходженнях братимуть участь по роті морської піхоти Чорноморського флоту Росії у складі 75 бійців кожна.

У Новоросійську українських військовиків на День Перемоги не буде

Разом із тим на російській території Чорноморського узбережжя не буде спільних із українцями парадів. Як розповіли Радіо Свобода з деякою образою українські офіцери, їх до Новоросійська та інших причорноморських російських міст не запросили.

Більше того, росіяни направили свій ВДК «Цезар Куніков» із Севастополя до Одеси, а не до Новоросійська, хоча герой Радянського Союзу майор Цезар Куніков під час Другої Світової війни першим зі своїм підрозділом висадився на «Малій землі», загинув і похований у Новоросійську. Українські моряки припускають, що для росіян святкування Дня Перемоги на українській території важливіше, аніж на своїй власній.

Командування Чорноморського флоту Росії факт незапрошення українських моряків на спільні святкування до Росії не коментує. Але неофіційно російські офіцери припустили, що наступного року таке запрошення надійде й українські кораблі теж прийдуть у російські порти Чорного моря.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG