Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 13:10

Пюшпекладань – перлина угорського степу


Прочани переконані, що на полі з’явився лик Ісуса Христа (знімок з космосу)

Угорщина – Невелике місто Пюшпекладань на сході Угорщини досі вабило до себе тих, хто розуміється на цілющих властивостях бальнеологічних купалень і любить дику степову природу. Проте з недавніх пір це місто викликало непідробний світовий інтерес і серед людей, які шанують християнські святині.

На думку краєзнавців, назва міста Пюшпекладань (Püspökladány) далеко не перше ім’я в цього поселення. У сиву давнину на цьому жвавому перехресті шляхів великого переселення племен і народів хто тільки не жив: печеніги, слов’яни, алани (обри), половці, угри...

Неподалік міста археологи розкопали великий пагорб-могилу з катакомбними похованнями, яким понад 4 тисячі років. Фахівці стверджують, що ця знахідка не має собі рівних у Європі за цінністю археологічних пам’яток.

Не злічити, скільки разів це місто було зруйноване й відбудоване заново. Хроніки фіксують навіть напад кримських татар на Пюшпекладань у 1554 році.

Жива історія


Статус міста Пюшпекладань отримала у 1847 році. Відтоді тут збереглося багато старих будівель – міського суду, залізничної станції, магістрату, церков, що стали окрасою міста з населенням у 15 тисяч жителів. Тут дбайливо ставляться до старих і нових пам’ятників. Місто пишається тим, що у 1933 році тут народився відомий громадський і політичний діяч Матяш Сюреш, котрий, як тимчасовий президент країни, проголосив 23 жовтня 1989 року Третю Угорську Республіку. Наступником Сюреша став Арпад Ґенц.

1987 року в Пюшпекладані виявили цілющі термальні джерела. Проте тільки через 7 років тут звели велику оздоровчу купальню. Хімічні властивості термальних вод допомагають лікувати людей, які страждають на хвороби суглобів, шкіри, опорно-рухового апарату та нервово-судинні недуги.

Фотознімок з космосу облетів увесь світ

Відтак звелася на ноги й туристична сфера цього міста. Гостям пропонують кінні екскурсії Хортобадським заповідником, податися на лови в степ чи просто половити рибу в тутешніх ставках і численних відгалуженнях річки Тиси.

Значного напливу туристів, зокрема прочан, у Пюшпекладані чекають після оприлюднення супутникової фотозйомки околиць міста. Йдеться про свіжо зоране поле, на якому упродовж кількох годин із космосу можна було бачити зображення обличчя . Багато хто з релігійних людей вважають, що на полі з’явився лик Ісуса Христа. Знімок миттєво облетів світові інформаційні агенції, викликавши інтерес до цього провінційного угорського міста.

Однак не всі в Пюшпекладані схильні розцінювати знімок, зроблений з космосу, як Божественне знамення. Місцевий історик Янош Рашо вважає, що схожість цього зображення з обличчям Христа є простою випадковістю. «Світліші плями на свіжо зораному полі з’явилися внаслідок висихання солончакового білішого ґрунту, який виразніше проступає на тлі більш вологих і темніших частин поля», – каже він.

Проте його думку аж ніяк не поділяє радник міської мерії Марґіт Петен. «Ця територія визнана заповідною зоною. Якщо у майбутньому вона перетвориться на місце прощі віруючих, то не в останню чергу від цього виграє туристичний бізнес нашого міста», – зауважує Петен.

Католицька церква Угорщини наразі утримується від коментарів. Передумовою оцінки цього явища має стати ґрунтовна перевірка даного випадку, говорять церковні ієрархи. Та багато хто вважає, що це питання віри.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG