Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 10:37

Чеського політика змусили виправдовуватися за образу українських заробітчан


Ярослав Шкарка

Прага – Наприкінці травня в Чехії відбудуться парламентські вибори. Політичні партії змагаються за голоси виборців. У цьому протистоянні виділяється одна з нових – партія «Справи громадські» (Věci veřejné). Заступник голови партії в запалі передвиборчої боротьби зневажливо висловився про українських робітників, які працюють у Чехії. Однак згодом був змушений вибачитись за свої слова.

Політична партія «Справи громадські» належить до нових політичних сил, яка зуміла швидко знайти своїх прихильників. Партія, як записано в її програмі, ставить собі за мету боротьбу за соціальний та економічний захист населення, повагу до демократичних принципів свободи і незалежності, дотримання прав людини. Своїми головними цілями партія «Справи громадські» близька до правого центру і, як показують останні опитування, має реальний шанс увійти до парламенту.

Ярослав Шкарка, заступник голови цієї партії, один із її головних лідерів, змальовуючи своє бачення покращення роботи міського транспорту, на власному сайті в інтернеті зауважив, що не хоче користуватися трамваєм, тому що в ньому їздять «українські робітники у брудних спецівках і з усіх боків на мене тиснуть».

На вислів першими відгукнулись самі чехи. У коментарях вони зауважили, що в міському транспорті у не завжди чистих спецівках їздять не тільки українські, але й чеські робітники.

Далі полеміка розгорнулась на сторінках чеської преси. Зокрема, на нетолерантність чеського політика до українських заробітчан звернули увагу головна економічна газета «Hospodářské noviny» і щоденник «Deník.cz».

Не за національністю, а за поведінкою

Чому так негативно ставиться до українських робітників чеський політик? На запитання Радіо Свобода Ярослав Шкарка заявив, що мав на увазі інше.

«Я лише хотів вказати на якість міського транспорту, – каже він. – Так що цей вислів неправильно зрозуміли і вихопили з контексту. Я хотів наголосити, можливо, тільки у більш експресивній формі, що міський транспорт є в поганому стані».

Згадана теза чеського політика щодо українських заробітчан цілком суперечить статті другій статуту партії «Справи громадські», в якій записано, що діяльність партії відкидає «всі форми насильства й соціальну, расову, національну та іншу нетерпимість».

У ромові з Радіо Свобода політик визнав помилку й фактично попросив вибачення в українських робітників. «Я не хотів нікого образити чи зачепити. Я хотів би пояснити, що не поділяю людей за національностями, а за тим, як вони поводяться. Я дуже поважаю українців, які дотримуються законів, у нас вони працюють і допомагають Чеській Республіці. Я хотів би їм побажати, щоб вони в нас добре почувалися», – зауважив Шкарка.

Отож чеський політик, який вважає свої погляди за толерантні, визнав, що зачепив гідність українських громадян, які вкладають свою працю на користь процвітання Чехії. Водночас формального офіційного вибачення чеського політика за образливе ставлення до заробітчан із України не домоглась жодна із близько десяти українських спілок і товариств, які офіційно зареєстровані в Чехії.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG