Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 11:57

Українцям найчастіше відмовляють у в’їзді до країн ЄС – агентство


Громадянам України найчастіше на кордоні відмовляють у в’їзді до країн-членів Європейського Союзу, заявила прес-секретар європейського агентства Frontex Ізабелла Купер на зустрічі з українськими, російськими, білоруськими та молдовськими журналістами у Варшаві.

За її словами, в 2009 році майже 19 тисячам українців відмовили у в’їзді на територію ЄС, і 95% цих випадків сталося на польському кордоні.

«Головні причини цих відмов – відсутність чинної візи чи дозволу на проживання, відсутність документів, що підтверджують мету та умови перебування на території ЄС, або ж відсутність коштів для існування на час перебування в країнах ЄС», – повідомила Купер.

При цьому вона уточнила, що українці частіше за представників інших національностей перетинають кордон Польщі.

За інформацією Купер, у списку країн не членів ЄС, громадяни яких отримують найбільшу кількість відмов у в’їзді на територію Євросоюзу на всіх типах кордонів (сухопутних, повітряних і водних), є Україна, Бразилія, Росія, Грузія, Білорусь, Хорватія, Сербія, Туреччина, Марокко.

Європейське агентство з управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав-членів Європейського Союзу Frontex створене 26 жовтня 2004 для вдосконалення інтегрованого управління зовнішніми кордонами ЄС.

Основні завдання агентства полягають у координуванні оперативної співпраці між державами-членами з управління зовнішніми кордонами; розробки загальної інтегрованої моделі оцінки ризиків і підготовки оцінки загальних і конкретних ризиків; надання державам-членам допомоги у підготовці прикордонників; проведення моніторингу досліджень, що мають відношення до контролю і спостереження на зовнішніх кордонах; сприяння державам-членам у ситуаціях, що потребують посиленої технічної та оперативної допомоги на зовнішніх кордонах.
XS
SM
MD
LG