Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:25

На українському валютному ринку запахло стабільністю


Київ – Ситуація на українському валютному ринку залишається стабільною попри різкі коливання на світових ринках. Упродовж останніх двох тижнів вартість євро знизилася на 2 гривні, але, зважаючи на те, що українська економіка значною мірою прив’язана до долара, ніякого ажіотажу це не викликало.

10 гривень 2 копійки за євро. Таким був п’ятничний курс в українських обмінниках. Хоча ще кілька тижнів тому європейська валюта була на дви гривні дорожчою. На відміну від минулого року, коли валютна ситуація в Україні визначалася низкою внутрішніх чинників, цього разу падіння курсу євро пов’язане виключно із ситуацією у світі, переконаний радник голови правління одного з комерційних банків Олександр Охріменко.

«На світовому ринку євро падає відносно долара, то відповідно відбувається знецінення євро стосовно гривні», – каже він.

Курс же долара в українських обмінниках залишається практично незмінним упродовж двох місяців. Сьогодні в обмінниках його продають по 7 гривень 94 копійки.

Проте, як заявляв опозиційний міністр фінансів, б’ютівець Андрій Сенченко, на валютному ринку існує «прихована нестабільність». За словами Сенченка, влада планує провести додаткову емісію гривні для покриття розриву між реальним дефіцитом бюджету та номінальним.

Утім, на думку багатьох експертів, нестабільності на українському валютному ринку сьогодні немає. І, якщо Національний банк не змінюватиме своєю нинішньої політики, стабільність триватиме і надалі, зазначає Олександр Охріменко.

«Відносно долара стабільність така, що аж до нудьги доходить. Нацбанк кожен день виходить, купує надлишок доларів. Тож учасники ринку фактично нічого не планують, вони спокійно виходять і торгують, – каже Охріменко. – Всі знають, якщо буде надлишок доларів, Національний банк їх однозначно викупить. Відповідно, ніхто не проводить ніяких спекулятивних операцій».

Зовнішня ситуація може порушити стабільність гривні

На думку Олександра Охріменка, найімовірніше, стабільність на українському валютному ринку триватиме. Із цим погоджується і заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло. До того ж, вважає він, сьогодні є підстави говорити і про перспективу зміцнення гривні. Що ж до валютних ризиків, то, за словами пана Жаліла, вони, передовсім, пов’язані із ситуацією у світі.

«Певне занепокоєння можна пов’язувати із перспективами динаміки світової економіки, – зазначає Ярослав Жаліло. – Якщо те пожвавлення, яке сьогодні відбувається у світовій економіці, буде чимось перерване, і у світі почнеться те, що називають другою хвилею економічної кризи, тоді можна буде говорити, що це створить підстави для падіння курсу гривні. Оскільки на даному етапі зміцнення курсу гривні тримається, по-перше, на активізації експортної діяльності, а по-друге, на активізації припливу в Україну інвестиційних ресурсів».

Що ж до внутрішніх ризиків, то вони є вельми незначними, вважає економіст. Головний ризик, пов’язаний із банківською системою, на сьогодні уже пройдено.

Але, оглядачі наголошують, що подальша ситуація на українському валютному ринку багато в чому залежатиме від того, чи отримає Україна кредит від Міжнародного валютного фонду, переговори із яким наразі тривають.

Починаючи від кінця 2008 року українська валюта знецінилася вдвічі. Упродовж цього часу на українському валютному ринку спостерігалися різкі курсові стрибки.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG