Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 07:52

Льовочкін: делімітація морського кордону враховуватиме національні інтереси


Голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін заявляє, що робота над угодою про делімітацію морського кордону між Україною і Росією «ведеться з високою інтенсивністю».

«Після підписання харківських угод у принципі змінилася тональність переговорів. І ті переговори, які були вчора в Президента України з російським колегою, їх тон і наповнення дозволяють з оптимізмом дивитися в майбутнє. І ми переконані, що в питанні делімітації кордону по морю ми також знайдемо розуміння й ефективне рішення, що базуватиметься на національних інтересах України», – сказав Льовочкін сьогодні на зустрічі з представниками іноземних ЗМІ.

Він заявив, що у цих переговорах «є успіх», проте не зміг спрогнозувати конкретні терміни, коли угода буде підписана.

На запитання про те, чи може російська сторона погодитися на поділ кордону по морю за принципом, який був за часів Радянського Союзу, Льовочкін заявив, що не виключає цього.

Голова Адміністрації також спростував заяви про те, що ціною демаркації кордону по суші буде делімітація морського кордону не на користь України. «Я намагався проаналізувати, звідки взялися такі припущення і не знайшов серйозних джерел. Це дає підстави вважати, що це провокація, зроблена з незрозумілою метою. Тому що жодного впливу на перебіг подальших переговорів про державний кордон підписані вчора угоди не мають», – наголосив Льовочкін.

Питання про розмежування водних просторів і проходження державного кордону між Україною і Росією по Азовському і Чорному морях та у Керченській протоці залишається суперечливим. У питанні поділу Керченської протоки позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами. У цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, по якому судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

17 травня під час візиту до України президента Росії Дмитра Медведєва Україна і Росія уклали угоду про демаркацію державного кордону. Того ж дня після переговорів з Медведєвим Президент України Віктор Янукович висловив сподівання, що питання делімітації морського кордону між Україною й Росії буде вирішене позитивно.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG