Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 13:07

«Щастя моє» в Каннах – «як вчинок, як діагноз»


Режисер фільму «Щастя моє» Сергій Лозниця, 19 травня 2010 року

Прага-Канни – Закінчується 63-й Канський кінофестиваль, у якому вперше в конкурсній програмі бере участь українська стрічка. «Щастя моє» режисера Сергія Лозниці є спільною продукцією України, Німеччини та Нідерландів. На показі стрічки у Каннах побував директор Української кінофундації Андрій Халпахчі і відомий російський кінокритик Андрій Плахов. Вони розповіли Радіо Свобода про те, як прореагували на «Щастя моє» на фестивалі?

Андрій Халпахчі: «Було два покази. Один пресовий, один офіційний. Увечері на пресовому сприйняли дуже-дуже сприятливо цей фільм, великими оплесками. На офіційному показі думки розділилися. Були російські глядачі, які протестували, але здебільшого фільм сприйнятий дуже-дуже з великою підтримкою. Дуже гарна французька преса – сьогодні в «Ле Монді» вийшла дуже схвальна стаття, до того – в «Ліберасьон». І принципово, все ж таки – російська еліта сприйняла цей фільм як вчинок, як діагноз і як попередження для нас усіх.

А ось якими враженнями від фільму поділився один із представників російської еліти – відомий кінокритик Андрій Плахов: «Як на мене – це дуже цікавий фільм, один із найвагоміших у конкурсній програмі Канського фестивалю, з абсолютно самостійним режисерським поглядом, відверто кажучи, навіть не очікував від Сергія Лозниці, який відомий як документаліст, але достатньо холодний у своєму стилі, такого сильного темпераменту і вміння впоратися з такою складною структурою. Це перша ігрова стрічка (не треба забувати про це!) але для мене вона демонструє абсолютно явний талант режисера, а головне – те, що йому є що сказати!».

Чи має фільм якісь шанси на перемогу? – запитало Радіо Свобода в Андрія Халпахчі.

«Я впевнений, що має шанси, – каже він. – По-перше, це в конкурсі єдиний дебют, який позначається «Золотою камерою». Є багато фільмів дуже видатних режисерів, таких як Рашид Бушаред, який вже отримав «Золоту пальмову гілку», як Майк Лі, як Кен Лоудж, тому змагання досить потужне. І дуже важко щось передбачити... Але я розмовляв із багатьма журналістами, спеціалістами – дуже багато вже фестивалів просять включити цей фільм у конкурс (в тому числі у новому фестивалі у Вологді, в Росії цей фільм буде показаний у конкурсі). І я гадаю, що у цього фільму ще велике майбутнє попереду. А тут – тримаємо кулаки і вболіваємо за нашого режисера».

«Це один із сильних фільмів фестивалю»

А ось прогноз кінокритика Андрія Плахова: «Склад журі дуже своєрідний. Мені взагалі в останні роки склади журі кінофестивалів дуже не подобаються – в Каннах, у Берліні... майже всюди на великих фестивалях. Бо, зазвичай, у цих журі переважають актори, чи акторки, медійні обличчя, люди, які мають дуже вузький погляд на кінематограф... Очолює журі Тім Бертон – людина, про яку ми мало що знаємо, можемо судити про його смаки тільки по його фільмах... В усякому разі зрозуміло, що зібралися дуже різні люди... і яким буде їхній вердикт – зовсім не можливо передбачити. Я гадаю, що фільм Лозниці об’єктивно... (а я теж не можу бути абсолютно об’єктивним), але, спостерігаючи за конкурсом, я роблю висновок, що це один із сильних фільмів фестивалю. Однак це зовсім не означає, що він може претендувати на приз, а тим більше, що він його отримає».

Коли буде відомо про результати? – поцікавилося Радіо Свобода у директора Української кінофундації Андрія Халпахчі. «Результати будуть оголошені в неділю на церемонії закриття. До того – як відомо – журі закривають, і рішення до офіційної церемонії нагородження не розголошуються, – каже він. – Але ми ще чекаємо – в суботу мають бути нагороди Міжнародної асоціації кінокритиків, екуменічне журі, ці нагороди мають вже бути оголошені в суботу.
  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG