Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську просто неба відкрили фестиваль «Чисті джерела»


Всеукраїнський фестиваль фольклору і народних ремесел відбувається сьогодні у Дніпропетровську, біля пам'ятника Дмитру Яворницькому.

За інформацією організаторів – фахівців Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького – свято зібрало старих друзів музею: народних майстрів із різних куточків країни, музикантів і танцюристів, а також майстрів національного бойового рукопашу.

На майданчику, біля музею, з'явилося ціле Місто Майстрів. Під час свята гості можуть не тільки подивитися і купити роботи умільців, а й самі спробувати сили у виготовленні глиняного посуду, петриківському розписі, лозоплетінні, сісти за гончарне коло.

Під час «Чистих джерел» можна побачити і своєрідний звіт про роботу музейників: виставку малюнків учнів шкіл міста, з якими співпрацює музей, вироби вихованців музейної студії «Жива глина».

«Чисті джерела» проводяться в Дніпропетровську з 1989 року. Свято приурочують до Міжнародного дня музеїв.

Задум організаторів фестивалю – дати можливість гостям побачити, як народжуються витвори декоративно-прикладного мистецтва, дізнатися про історію традиційних напрямків народного мистецтва краю і роль Дмитра Яворницького в їхньому дослідженні та збереженні.
XS
SM
MD
LG