Доступність посилання

ТОП новини

Скасування віз до ЄС для українців зробить більше, ніж будь-які декларації – Грищенко


Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляє, що офіційний Київ не обмежуватиме свою співпрацю з Євросоюзом лише ініціативою «Східне партнерство». «Київ підтримує все, що наближує нас до Європейського Союзу і європейських стандартів життя. При цьому основний акцент українська дипломатія робитиме на досягненні конкретних результатів. Зокрема, ми не сумніваємось у тому, що рішення ЄС про скасування віз для українців стало би набагато потужнішим поштовхом для впровадження європейських цінностей і норм в Україні, ніж будь-які політичні декларації», – сказав Грищенко сьогодні під час неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць «Східного партнерства» у польському місті Сопот.

«Ініціатива ЄС «Східне партнерство» є одним з багатьох форматів співпраці між Україною та Європейським Союзом, який Київ має намір повною мірою використовувати, не обмежуючись лише ним і розглядаючи в якості своїх пріоритетних цілей у відносинах з ЄС скасування віз для українців, створення повноцінної зони вільної торгівлі і підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – заявив Грищенко.

Неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць «Східного партнерства» у польському Сопоті була організована з ініціативи Польщі та Іспанії. Остання зараз здійснює головування в ЄС.

У заході взяли участь голови МЗС і старші дипломати 27 країн – членів Європейського Союзу і шести держав пострадянського простору, які є учасниками «Східного партнерства».

«Східне партнерство» – ініціатива ЄС, спрямована на посилення відносин з шістьма східноєвропейськими країнами: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою й Україною.
XS
SM
MD
LG