Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 17:20

Україна не зможе обійти обхідні газогони


Росія вже офіційно почала будувати «Північний потік» 9 квітня 2010 року

Київ – Українська сторона і надалі намагатиметься переконати Росію та Європу відмовитися від обхідних газопроводів, заявив міністр палива та енергетики. За словами Юрія Бойка, для цього Україна має важелі. Проте, на думку експертів, така перспектива наразі виглядає нереальною.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявляє, що українська сторона і далі переконуватиме Росію та Європу відмовитися від будівництва «Північного» та «Південного потоків», завданням яких є транспортувати російський газ до Європи в обхід України.

Міністр не зважає, що Президент Росії Дмитро Медведєв під час нещодавнього візиту до Києва вже дав однозначну відповідь: питання щодо цього вирішене.

Попри це, Бойко заявляє, що Україна має на підтримку свого прагнення «різні важелі, які базуються на тому, що Україна є гарантом безпеки для Євросоюзу і гарантом транзиту 80% російського газу до Європи».

Шанси є, та не в України

Раніше ж Прем’єр-міністр Микола Азаров зазначав, що будівництво «Північного потоку» зупинити неможливо, тому що воно уже почалося. Що ж до «Південного потоку», то, на думку Азарова, в України ще залишається шанс переконати Росію відмовитися від цього.

Попри те, що будівництво «Південного потоку» ще не розпочалося, Україні не вдасться переконати Росію та Європу відмовитися від нього, зазначає директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін. Можливе хіба що відтермінування будівництва цього газогону, та й то не через якісь дії України, вважає Саприкін.

«Що б не робила Україна, – чи то з «Нафтогазом», чи продовжувала оренду Чорноморського флоту ще на 100 років, – плани будівництва будуть упроваджуватися в життя. Обхідні газопроводи будуть будуватися. Єдине, що може тимчасово зупинити будівництво «Південного потоку», – це, насамперед, брак коштів у «Газпрому», а також відсутність споживання газу у ЄС», – каже експерт.

Повний контроль

Росія діє відповідно до своєї енергетичної стратегії, зазначає міністр ПЕК опозиційного уряду Олександр Гудима. Відтак відмовлятися від будівництва газопроводів, які йдуть в обхід України, вона не буде.

Більше того, на думку Гудими, російська сторона робитиме все, щоб отримати контроль і над українською ГТС.

«Росія має свою політику. Вона про неї заявляє твердо. Вона вже сказала, що від своїх планів відмовлятися не буде, – переконаний фахівець. – Тобто, буде будувати і «Північний», і «Південний» потоки. Росія також домагається, щоб їй була віддана українська газотранспортна система і щоб вона мала під своїм контролем фактично три потоки: «Північний», «Південний» і український».

Наразі українські чиновники відкидають можливість поглинання «Нафтогазу» «Газпромом» чи банкрутство українського підприємства. (Йдеться про пропозицію російського прем’єра Володимира Путіна щодо об’єднання цих компаній.) За словами міністра Бойка, будь-яка співпраця відбуватиметься лише на паритетних засадах.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG