Доступність посилання

ТОП новини

«Amnesty International» закликала Росію, Китай і США приєднатися до Міжнародного кримінального суду


Міжнародна правозахисна організація «Amnesty International» закликала Росію, Китай і США приєднатися до Міжнародного кримінального суду – єдиного незалежного органу, який має право розгляду справ щодо геноциду, злочинів проти людяності і військових злочинів.

«Amnesty International» оприлюднила сьогодні щорічний звіт.

У своєму щорічному звіті «Amnesty International» також закликала Індію, Індонезію, Саудівську Аравію і Туреччину долучити до цього процесу.

Правозахисна організація назвала 2009 рік знаменним для міжнародного правосуддя, оскільки Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Судану Омара Хассана аль-Башира за звинуваченням у військових злочинах і злочинах проти людяності в Дарфурі.

Водночас тимчасовий керівник «Amnesty International» Клаудіо Кордоне засвідчив, що багато урядів, як і раніше, вважають себе вищими за закон і не передають справи для розгляду в Міжнародному кримінальному суді. Він назвав це «глобальним розривом справедливості».

«Уряди найпотужніших держав, попри їхню риторику – вони часто говорять про важливість дотримання прав людини та боротьбу з безкарністю, – а коли справа доходить до вирішального моменту, то вони насправді застосовують подвійні стандарти», – засвідчив тимчасовий керівник «Amnesty International» Клаудіо Кордоне.

У своєму щорічному звіті правозахисники також вказують на факти порушень прав людини в багатьох країнах.

Зокрема, в Афганістані люди продовжують зазнавати численних порушень своїх прав, доступ до послуг охорони здоров'я, освіти та гуманітарної допомоги погіршився через ескалацію збройного конфлікту з «Талібаном» та іншими військовими групами.

У Росії, захисники прав людини, юристи та журналісти піддавалися погрозам, фізичним нападам, а деякі з них були вбиті торік «в атмосфери безкарності».

В Іраку урядові війська та озброєні політичні групи продовжують порушувати права людини, хоча рівень насильства в Іраку був нижчим, ніж у попередні роки.
XS
SM
MD
LG