Доступність посилання

ТОП новини

Італія йде на жертви, щоб врятувати економіку


Сильвіо Берлусконі
Сильвіо Берлусконі

Рим – План італійського уряду стосовно радикального скорочення державних витрат викликав бурхливу реакцію в країні. Профспілки попереджають про масові акції протесту, опозиція критикує уряд, тоді як економісти застерігають від небезпеки надмірного заощадження. Прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі наполягає, що заради порятунку держави необхідно йти на жертви.

Ухвалений пакет антикризових заходів передбачає небувалі обмеження витрат держбюджету на період до 2013 року. Шляхом жорсткої економії уряд розраховує заощадити 24 мільярди євро. Прем’єр-міністр заявляє, що іншого виходу з боргової кризи немає, і країна постала перед надзвичайно серйозним викликом. Назвавши себе «невиліковним оптимістом», Сильвіо Берлусконі висловив упевненість, що Італія і цього разу подолає скрутну ситуацію.

«Труднощі, які доведеться пережити, необхідні для захисту нашої валюти, для збереження зарплат, пенсій, сімейних заощаджень і прибутків підприємств. Захистити євро – значить врятувати майбутнє Італії, добробут 60 мільйонів осіб і понад 5 мільйонів підприємств», – наголосив глава італійського уряду.

Що і де врізають


Згідно з планом, будуть «заморожені» зарплати працівників-бюджетників, яких в Італії 4 мільйони осіб. Оголошений ліміт на нові робочі місця у державному секторі. Зарплати міністрів та інших чиновників будуть знижені на 5-10 відсотків. Протягом наступних двох років обіцяють зменшити фінансування обласних бюджетів на 13 мільярдів євро і, можливо, ліквідують низку провінцій із невеликою кількістю населення.

Зменшують пенсійні виплати за інвалідністю, планують підвищити пенсійний вік для жінок із 60 до 65 років. Поза цим у країні посилять контроль за неплатниками податків. Як сподіваються у кабміні, через два роки бюджетний дефіцит країни із нинішніх 5,3 відсотка має бути доведений до 3 відсотків, як вимагає єврозона.

Що не так


Опозиція не схвалює оголошені заходи, a боргову кризу вважає провалом правлячої коаліції. За словами опонентів, латати діру у бюджеті треба було раніше, а не розповідати казки про збалансований стан фінансів. Член опозиційної партії «Італія цінностей» Леолука Орландо заявив: «Вкотре розплачуються за все найбідніші і найслабші. Вкотре захищають політичну касту, неплатників податків і порушників закону».

Профспілки вимагають змінити положення антикризового пакету, який вважають несправедливим. Найбільша профспілка країни СGIL оголосила на 12 червня загальнонаціональну акцію протесту.

«Ми плануємо провести чотиригодинний страйк по регіонах. Протестна акція охопить усіх працівників як державного, так і приватного сектору», – оголосив голова профспілки Гульєльмо Епіфані. Він вважає, що тягар лягає на плечі робітників, тоді як уряд не запропонував жодної реформи з економічного розвитку та створення нових місць для праці.

Населення розуміє

Аналітики, зі свого боку, наголошують на необхідності конструктивних реформ, щоб надмірна економія коштів і спад споживання не призвели до нової стагнації економіки. За результатами опитувань, оприлюднених у пресі, більшість населення країни з розумінням поставилася до ухвалених заходів з економії бюджету.

Від початку боргової кризи у єврозоні Італія числиться серед лідерів за розмірами бюджетного дефіциту і державного боргу. Рим наважився на різке заощадження бюджету після того, як Євросоюз вирішив надати кредит Греції, що у свою чергу збільшило заборгованість країн-кредиторів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG