Доступність посилання

ТОП новини

У CША оприлюднили нову стратегію національної безпеки


Президент США Барак Обама

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах Білий дім оприлюднив «Стратегію національної безпеки». Цим документом президент Барак Обама визначає пріоритети для обстоювання безпеки країни в сучасному світі.

Нові напрямні істотно відрізняються від пріоритетів адміністрації попереднього президента Джорджа Буша тим, що надають перевагу дипломатичним зусиллям і глобальній співпраці для вирішення проблем радше, ніж застосуванню сили.

Обама наголошує на важливості багатосторонньої співпраці, зміцненню союзів, створення нових партнерств, захисту прав людини.

Втім, це не означає, що Сполучені Штати відмовляються від війни з тероризмом, хоча останнім часом Білий дім цього словосполучення на вживав. Документ про стратегію національної безпеки наголошує на непримиренності Америки щодо міжнародного тероризму й терористичних угруповань. Про це, зокрема, говорив Джон Бреннан, заступник голови Ради національної безпеки при Білому домі, виступаючи у Вашингтоні.

За його словами, Сполучені Штати знаходяться у стані війни з «Аль-Каїдою» та спорідненими з нею терористичними організаціями. Бреннан недвозначно заявив, що Сполучені Штати поборюють тероризм, його змови й тренувальні бази, де б вони не були – в Афганістані, Пакистані, Ємені, Сомалі чи деінде.

Але Бреннан сказав, що США відмовляються називати своїх ворогів «джихадистами» чи ісламістами, мовляв, іслам визначає джихад як святу боротьбу, однак, «нічого святого або законного нема в убивствах невинних чоловіків, жінок і дітей». «Називати наших ворогів (ісламістами) було б контрпродуктивним. Це створювало б помилкове враження, ніби вони є релігійними лідерами, що обстоюють святу справу, в той час, коли вони є просто вбивцями, чиї жертви включають також тисячі мусульман», – зауважив заступник голови Ради національної безпеки при Білому домі.

«США не воюють з ісламом»


Хоча подекуди можна почути твердження, що війна з тероризмом є по суті війною з ісламом, Джон Бреннан у своїй промові заперечував це твердження як хибне, мовляв, Сполучені Штати ніколи не воювали і не воюватимуть з ісламом, тим більше, що іслам, поряд із іншими релігіями, є частиною Америки. Стратегія Обами, зазначає Бреннан, ґрунтується на традиційних американських цінностях.

«Повага до універсальних цінностей вдома і в усьому світі визначає, хто ми і що є дорогим для нас, а це такий міжнародний порядок, що сприяє мирові, безпеці й можливостям завдяки тіснішому співробітництву, оскільки це єдиний шлях, який дасть нам змогу розв'язувати глобальні проблеми. (Наша) стратегія визначає чіткий шлях до просування цих інтересів і до формування світу, якого ми прагнемо», – сказав заступник голови Ради національної безпеки при Білому домі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG