Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані почався процес над лідером повстанців


У Тегерані в четвер почався судовий процес над лідером сунітського повстанського угруповання, яке воює проти іранської влади, заявляючи про дискримінацію сунітів у майже повністю шиїтському Ірані.

Абдолмалек Ріґі звинувачений у майже 80 злочинах, один із яких – сам факт того, що він був керівником угруповання «Джундолла» (назва арабського походження означає «Військо Господнє»).

Серед заявлених злочинів цього угруповання, за які воно взяло на себе відповідальність, – вибух, влаштований минулого року при групі іранських військових, від якого загинули понад 40 осіб, серед них кілька провідних командирів іранської елітної «Революційної гвардії».

Абдолмалекові Ріґі загрожує кара смерті. Його брата, теж члена «Джундолли», вже стратили в понеділок, засудивши на смерть за напади з вибухами, пограбування і торгівлю наркотиками.

За повідомленнями, минулого року в Ірані вже стратили 14 членів цього угруповання за звинуваченнями в причетності до різних убивств і нападів.

Абдолмалек Ріґі переховувався за кордоном, але в лютому іранські військові літаки перехопили в повітряному просторі країни киргизький пасажирський лайнер, який летів до Киргизстану з Об’єднаних Арабських Еміратів, змусили його приземлитися в Ірані і арештували Абдолмалека Ріґі і ще одного неназваного тоді члена «Джундолли», які були пасажирами цього рейсу, після чого відпустили літак і решту людей.

Іранська влада заявляє, що підозрює це збройне угруповання у зв’язках із терористичною організацією «Аль-Каїда».

Саме ж угруповання сунітської меншини Ірану «Джундолла», яке діє на південному сході країни, в прикордонному з Пакистаном регіоні, і в свою чергу звинувачує іранське керівництво в дискримінації сунітів.

В Ірані фактично державною релігією, визначеною в Конституції, є один із різновидів шиїтської течії ісламу, шиїтами є й переважна більшість населення країни.
XS
SM
MD
LG