Доступність посилання

ТОП новини
20 квітня 2021, Київ 22:26

Янукович: підготувати угоди з ЄС про асоціацію і безвізовий режим до 15 жовтня


Президент Віктор Янукович, який головував на засіданні Комітету з питань європейської інтеграції, наголосив, що очікує від українських урядовців плідної роботи для завершення переговорів між Україною та Європейським Союзом щодо укладання Угоди про асоціацію.

Він заявив, що хоче почути від присутніх конкретні відповіді, зокрема щодо реальності підписання документа про асоціацію і про запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС уже в 2010 році.

Президент вважає, що до чергового саміту Україна – ЄС, запланованого на 15 жовтня, Україна має практично завершити роботу з усіх актуальних напрямків. Ідеться, зокрема, про ухвалення необхідних змін до законів і підзаконних актів.

«Під час саміту ми вже, по суті, повинні отримати конкретні відповіді», – сказав Янукович.

За його словами, Угода про асоціацію – це «своєрідний тест і для України, і для Європи».

Укладання з ЄС Угоди про асоціацію вочевидь є стратегічним кроком для України у контексті перспектив подальшого розвитку держави, але й запровадження безвізового режиму залишається дуже важливим практичним питанням у відносинах України і Євросоюзу, наголосив він.

Україна і Європейський Союз із 2007 року ведуть переговори про укладення Угоди про асоціацію. Її складовою є домовленість про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Робота над цією частиною угоди досі йшла повільно і гальмувала загальний поступ.

Останнім часом у Євросоюзі йдеться також про можливість надати Україні план дій, так звану «дорожню карту», виконання якої має уможливити надання громадянам України права безвізових короткотермінових відвідин країн ЄС колись у невизначеному майбутньому.

Як заявив представник Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра в опублікованому сьогодні інтерв’ю, досягненню безвізового режиму має передувати виконання цілої низки реформ, які мають поліпшити рівень життя в Україні і зменшити її імміграційний тиск на ЄС. Він нагадав, що низці балканських країн, які мають чи скоро матимуть безвізовий режим із ЄС, протривало близько десяти років на здійснення цього процесу.
XS
SM
MD
LG