Доступність посилання

ТОП новини

Пропалестинські активісти скаржаться на зловживання ізраїльтян


Активісти з європейських країн, звільнені після захоплення ізраїльським десантом конвою суден із гуманітарною допомогою для Смуги Гази, стверджують, що бачили, як ізраїльтяни били інших активістів, стріляли в них гумовими кулями і вдавалися до електрошоку.

Представники Греції заявили, що так ізраїльські військові поводилися і з тими активістами, які не чинили спротиву.

За їхніми словами, їх змушували підписувати якісь документи незрозумілим їм івритом, перш ніж їх звільнили.

Депутати парламенту Німеччини заявили, що заперечують твердження Ізраїлю про зброю в руках частини активістів. За словами представників Німеччини, ніякої зброї на борту затриманих суден не було.

Ізраїльські війська зупинили вчора конвой суден із гуманітарною допомогою, які прямували до Смуги Гази, що перебуває під ізраїльською блокадою. Пропалестинські активісти відмовилися доставити допомогу до ізраїльського порту і продовжили рух безпосередньо до берегів палестинської території попри попередження Ізраїлю.

У перебігу операції загинули дев’ять осіб. Сторони називають різні версії загибелі людей: активісти стверджують, що ізраїльтяни почали стріляти в беззбройних людей; ті заявляють, що були змушені оборонятися від збройного нападу на них.

Ізраїль уже понад три роки тримає блокаду Смуги Гази – відтоді, як 2007 року владу в ній збройною силою захопив радикальний антиізраїльський палестинський рух «Хамас». Після минулорічної війни Ізраїлю з «Хамасом» ця блокада ще посилилася.
XS
SM
MD
LG