Доступність посилання

ТОП новини

ЄС проводить зустріч із Західними Балканами


У столиці Боснії Сараєві сьогодні відбувається зустріч країн Західних Балкан і Європейського Союзу, рівень якої останньої хвилі знизили через розбіжності між учасниками.

Зібрання має на меті обговорити перспективи інтеграції країн регіону до Євросоюзу і спершу планувалося як саміт.

Координатор зовнішньої політики ЄС Катрін Аштон заявила напередодні зустрічі, що інтеграція Західних Балкан із ЄС залишається «одним із останніх завдань на шляху побудови демократичної і об’єднаної Європи», хоча й застерегла, що перед країнами регіону ще стоять виклики в таких галузях, як свобода преси, верховенство права чи боротьба з корупцією та організованою злочинністю.

Але зустріч переформатували як неформальні дискусії після того, як Сербія попередила, що не може бути за одним столом із Косовом, самопроголошену незалежність якого від неї Белград категорично відкидає.

У компромісному форматі учасники зустрічі представлені як окремі особи, а не як представники своїх країн, і офіційних документів така зустріч не може ухвалити.

Натомість заяву оголосять від імені Іспанії, яка нині головує в ЄС. Як очікують, у ній не буде конкретних термінів чи графіків вступу країн Західних Балкан до Євросоюзу.
XS
SM
MD
LG